Ekspert z Niemiec nie ma wątpliwości. To się stanie po Wielkanocy

Profesor Uniwersytetu w Monachium w podcaście tygodnika "Stern" stwierdził, że Rosja może wkrótce ponownie zaatakować. Kiedy? Ekspert jest przekonany, że stanie się to po Wielkanocy. Carlo Masala zauważył, iż kończy się przegrupowanie i wzmacnianie wojsk.

Ekspert z Niemiec nie ma wątpliwości. To się stanie po Wielkanocy
Po Wielkanocy może nastąpić kolejny atak. (PAP)

Po Wielkanocy Rosja może zaatakować na wschodzie Ukrainy. Niemiecki ekspert Carlo Masala przewiduje, że wkrótce zakończy się wzmacnianie i przegrupowanie wojsk rosyjskich.

Kolejny atak po Wielkanocy

To kwestia polityczna, kiedy rozpocznie się ta ofensywa, ale myślę, że nie to nie potrwa więcej niż tydzień – uważa Masala.

Według Masala początek ataku zależy od wielu czynników, w tym od pogody. Dodał, że rosyjskie przywództwo z pewnością dąży do zwycięstwa 9 maja, w rocznicę zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami.

Ale to nie wygląda zbyt realistycznie - ocenił.

Wciąż trwa przegrupowanie i uzupełnianie rosyjskich sił w obwodach briańskim i kurskim w Rosji. Część sił jest przerzucanych do Ukrainy do obwodów donieckiego i ługańskiego. Rosyjskie służby próbują także werbować żołnierzy z Białorusi. Działania te są następstwem licznych porażek na froncie i ogromnych strat wśród Rosjan. Eksperci ocenili, że dowódcy przygotowują także nową taktykę zdobycia Ukrainy.

Zobacz także: Czy Putin zostanie obalony? Miller o dwóch możliwościach
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić