Eksplozja bombowca Tu-22M3. Trzy osoby nie żyją

Rosyjska maszyna wybuchła z niewyjaśnionych powodów. Moment tragedii uwieczniły kamery.

Obraz
Źródło zdjęć: © Twitter
Kamil Karnowski

Dramat rozegrał się podczas lądowania. Bombowiec strategiczny Tu-22M3 zamienił się w kulę ognia nad Arktyką. Trzy z czterech osób obecnych na pokładzie maszyny nie żyją.

Wylądował, odbił się od ziemi i wybuchł. Bombowiec złamał się w pół. Na nagraniu widać też eksplozję maszyny. Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało że samolot był w trakcie lotu treningowego.

Maszyna nie leciała z uzbrojeniem. Na razie nie znamy dokładnych przyczyn katastrofy - poinformował resort.

Wyciekły informacje z raportu po katastrofie. Rzekomo za tragedię odpowiedzialny może być pilot, który podszedł do lądowania ze zbyt dużą prędkością. "Kapitan nie reagował na ostrzeżenia kontrolerów lotu" - brzmi fragment raportu, na który powołuje się Mirror.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie