Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Eksplozja rakiety Starship SpaceX! Elon Musk zachwycony

84

SpaceX przeprowadzał testy prototypowej rakiety Starship. Początkowo wydawało się, że wszystko jest w porządku, jednak przy lądowaniu rakieta Elona Muska eksplodowała. Na pokładzie nie było załogi, więc nikt nie ucierpiał.

Eksplozja rakiety Starship SpaceX! Elon Musk zachwycony
Eksplozja rakiety Starship zbudowanej przez SpaceX (YouTube)

Rakieta SpaceX eksplodowała

Zbudowana przez SpaceX, firmę Elona Muska rakieta Starship eksplodowała podczas testów. Stało się to zaraz po lądowaniu. Musk i tak jest zachwycony, ponieważ firma uzyskała wszystkie dane, którym służył test.

Początkowo testy prototypowej rakiety Starship przebiegały bez problemów. Wzniosła się w górę 12 km, jednak przy lądowaniu w Teksasie (USA) nastąpił wybuch.

Rakieta Starship została stworzona przez SpaceX po to, by transportować ludzi wraz ze 100-tonowym ładunkiem. Miałaby być wykorzystana podczas planowanych przez Elona Muska misji na Księżyc i Marsa.

Elon Musk od lat myśli o podboju Kosmosu. Wspólnie z NASA firma SpaceX m.in. dwa razy wysłała już astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Polecieli tam w kapsule Dragon, która na orbitę dostała się za pomocą rakiety Falcon 9. Zarówno rakietę, jak i statek zbudowała firma miliardera Elona Muska - SpaceX.

Zobacz także: Starship | SN8 | High-Altitude Flight Test
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić