oprac. Mateusz Domański| 

Ekstremalny punkt nad Bałtykiem. Prawie 130 m długości

26

Schody prowadzące na Kawczą Górę w Międzyzdrojach znów są dostępne dla turystów i mieszkańców. Ci, którzy nie boją się wyzwań, śmiało mogą zatem mierzyć się ze zmodernizowanym zejściem na plażę.

Ekstremalny punkt nad Bałtykiem. Prawie 130 m długości
Kawcza Góra (Facebook, Pomorze Zachodnie)

5 kwietnia Woliński Park Narodowy opublikował komunikat, na który czekało mnóstwo osób. "Z ogromną przyjemnością możemy poinformować o zakończeniu realizacji inwestycji umocnienia podstawy skarby zejścia turystycznego Kawcza Góra - plaża" - czytamy.

W dniu 05.04.2024 roku dokonano odbioru inwestycji i tym samym schody zostały udostępnione dla wszystkich mieszkańców oraz gości - zaznacza WPN.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Ten kraj to niezwykły twór kulturowy. "Skomplikowane"

"Fakt" z kolei spostrzega, że drugiego tak ekstremalnego zejścia na plażę, jakim pochwalić może się Woliński Park Narodowy, nie ma w całej Polsce! Zostało ono utworzone w 2013 roku i pozwala przedostać się na plażę z Kawczej Góry.

Niestety po sztormie w 2019 roku, który naruszył elementy konstrukcji, było ono zamknięte dla turystów. Remont kosztował nas 600 tysięcy złotych. I właśnie ponownie można korzystać z zejścia na plażę - powiedziała w rozmowie z tabloidem Wioletta Nawrocka, dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego.

Międzyzdroje. Trzeba mieć niezłą kondycję, by wejść na Kawczą Górę

Zejście w Międzyzdrojach liczy sobie blisko 130 metrów długości. Jego wysokość wynosi 51 metrów. Te parametry czynią je najdłuższym i najwyższym w naszym kraju.

By je pokonać, trzeba przetrwać aż... 287 stopni! Nie każdemu wystarcza sił na to, by wdrapać się na Kawczą Górę. Generalnie jednak nie brakuje turystów, którzy z chęcią podejmują wyzwanie.

Byliśmy tu już kiedyś. Postanowiliśmy ponownie odwiedzić to miejsce po remoncie. Naszym zdaniem jest to bardzo fajna atrakcja turystyczna. Gdy już wejdziemy na sam szczyt schodów, zostaniemy nagrodzeni pięknym widokiem na całą Zatokę Pomorską. Dla osób, które większość czasu spędzają w fotelach przed komputerem, jest to dosyć duży wysiłek fizyczny. Szczególnie gdy idzie się na górę - podkreślił w rozmowie z "Faktem" pan Roman ze Szczecina.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić