aktualizacja 

Elon Musk był najbogatszym człowiekiem świata przez... 4 dni

95

Wieść o tym, że oficjalnie najbogatszym człowiekiem na świecie został Elon Musk, tym samym wyprzedzając CEO Amazona Jeffa Bezosa, przed kilkoma dniami obiegła świat. Szybko informacja ta stała się jednak nieaktualna z powodu spadku cen akcji Tesli.

Elon Musk był najbogatszym człowiekiem świata przez... 4 dni
Akcje Tesli spadają na łeb na szyję. (Getty Images)

Akcje Tesli spadły o 8 proc. w ciągu 4 dni, co oznacza, że Elon Musk stracił 14 miliardów dolarów. Tym samym Jeff Bezos znowu trafił na pierwsze miejsce, jednak jak twierdzą eksperci - i on nie zajmie tego miejsca na długo, bo już zaraz ponownie zostanie wyprzedzony przez Elona Muska.

Akcje Muska warte były 175 miliardów dolarów, co uplasowało go na drugim miejscu. Do wtorkowego południa nie widać było trendu wzrostowego, jednak, jak podaje Daily Mail, od południa akcje ponownie zaczęły rosnąć.

Jak podaje Forbes, akcje Tesli są warte obecnie 184,8 mld dolarów netto. Jak natomiast wygląda wartość majątku trzeciego najbogatszego człowieka na świecie? Jest nim Bernard Arnault, potentat mody, z pochodzenia Francuz, którego wartość majątku wyceniana jest na 151,4 mld dolarów.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić