Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
Jan Manicki
|
aktualizacja

Mają go. Kuzyn Kim Dzong Una w rękach CIA

7
Podziel się:

Kuzyn przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una znajduje się pod opieką amerykańskiego wywiadu. Już od jakiegoś czasu obawiano się o jego życie. Ojciec mężczyzny został zamordowany trzy lata temu za krytykę północnokoreańskiego reżimu.

Mają go. Kuzyn Kim Dzong Una w rękach CIA
(Getty Images, YouTube)

Do informacji na temat Kim Han Sola dotarł amerykański tygodnik "New Yorker". Mężczyzna ma znajdować się pod okiem CIA. Nie jest jednak znane dokładne miejsce jego pobytu.

Zamordowali jego ojca. Krytykował reżim Kim Dzong Una

W lutym 2017 ojciec Kim Han Sola, Kim Dzong Nam, został zamordowany na lotnisku w Malezji. Dwie kobiety prysnęły mu w twarz trującą substancją. Atak miał zostać zlecony przez północnokoreańskie władze.

Przyczyną morderstwa miało być krytykowanie przez Kim Dzong Nama poczynań przywódcy Korei Północnej. Po ataku zaczęto obawiać się o rodzinę mężczyzny. Kim Han Sol oraz reszta rodziny przebywali dotychczas na wygnaniu chińskim regionie autonomicznym Makau.

Po zamachu postanowili oni poszukać azylu politycznego na Zachodzie. Obawiając się spotkania płatnych zabójców, wyruszyli do Europy różnymi ścieżkami. Miało utrudnić to ich wyśledzenie przez północnokoreańskich szpiegów.

Kuzyn Kim Dzong Una próbował przedostać się do Europy. Przechwyciło go CIA

Kim Han Sol miał skontaktować się z północnokoreańską grupą Free Joseon, wspierającą osoby sprzeciwiające się reżimowi Kim Dzong Una. Aktywiści pomogli żonie Kim Dzong Nama oraz jego najmłodszemu synowi przedostać się przez Tajwan do Holandii. Kim Han Sol nie trafił jednak razem z nimi na Stary Kontynent.

Jak podaje "New Yorker", już na Tajwanie mężczyzna miał zostać przechwycony przez agentów CIA. W związku z tym nie wysiadł razem z rodziną na lotnisku w Amsterdamie. Prawdopodobnie trafił on do Stanów Zjednoczonych.

Nie jest jasne, czy amerykański wywiad aresztował Kim Han Sola, czy też znalazł się on pod opieką CIA na skutek dobrowolnego porozumienia. Nie wiadomo również, czy rodzina zna jego miejsce pobytu.

Uważa się, że Kim Dzong Nam zarabiał na północnokoreańskim rządowym funduszu, którym zarządzał z Makau. Znaczna część pieniędzy miała pochodzić z nielegalnych źródeł. Kim Han Sol miał być zaangażowany w prowadzenie funduszu razem z ojcem, co wyjaśniałoby zainteresowanie CIA jego osobą.

Obejrzyj także: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Ciocia Misia
2 lata temu
A gdzie przebywa Kaja Godek?
R2d2
2 lata temu
Co na to Darth Kim?
grzegorz
2 lata temu
Kim Dzong Nam był przyrodnim bratem Kim Dzong Una więc czemu jego syn jest kuzynem?
pol
2 lata temu
Tyle zachodu !! Wystarczy kima "sciagnac " wybawiony cały narod !!!!proste
h2o
2 lata temu
" Nie jest jednak znane dokładne miejsce jego pobytu." dziwne by było jakby każdy wiedział gdzie przebywa....redaktorze.
korzysc
2 lata temu
Poinformował dyrektor CIA? To także kolejna plotka, która wprowadza w błąd opinię publiczną, do której nawet uczciwi i dobrzy ludzie nienawidzą Korei Północnej. Główny bohater za kulisami wszystkich plotek lub incydentów związanych z Koreą Północną zostanie ujawniony, jeśli przez chwilę pomyśli, kto odniósł największe korzyści z tych incydentów.
Bociek
2 lata temu
Dobrze, że ojciec Kim Han Sola - Kim Dzong Nam, został otruty 3 lata temu. Dzięki temu nie umarł na COVID-19 (czy też ściślej, nie zostało mu to wpisane w akt zgonu).
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić