Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Elon Musk zagłosuje na Trumpa? "Był tak pomocny, jak tylko mógł"

1

Do wyborów w USA zostało już tylko zaledwie pięć tygodni. Elon Musk nie jest do końca przekonany, na kogo zagłosuje. Nie wyklucza jednak, że będzie to właśnie Donald Trump. Dlaczego? Wyjawił dziennikarzom, co może w przyszłości wpłynąć na jego ostateczną decyzję. Ocenił także dotychczasową współpracę z prezydentem.

Elon Musk zagłosuje na Trumpa? "Był tak pomocny, jak tylko mógł"
Musk mówi, że może zagłosować na Trumpa (Getty Images)

O sprawie informuje "The Independent". Jak czytamy w materiale tego tytułu, Elon Musk mówi, że może zagłosować na Donalda Trumpa, mimo tego, że kryzys klimatyczny jest zagrożeniem dla społeczeństwa.

Zobaczymy jeszcze, jak potoczą się debaty - przyznał Musk w rozmowie z Karą Swisher z "New York Times".

Dlaczego zdaniem Muska debaty będą decydujące?

Myślę, że ludzie po prostu chcą zobaczyć, czy Biden połapał się w tym wszystkim. Jeśli tak, to prawdopodobnie wygra wybory - zaznaczył dyrektor generalny Tesli i SpaceX, cytuje "The Independent".

Musk mówi o swoich poglądach

Swoje poglądy opisuje jako "społecznie bardzo liberalne". Jeżeli chodzi o gospodarkę, to waha się między centrum a prawicą.

Nie wiem. Oczywiście nie jestem komunistą - zapewnił.

Musk ocenił ponadto, że jeśli chodzi o Teslę i samochody elektryczne, to "Trump był tak pomocny, jak tylko mógł".

Wielokrotnie rozmawiałem z nim o zrównoważonej energii. Były takie momenty, w których mi pomógł - zdradził Elon Musk.

Nie wiadomo, na kogo ostatecznie zagłosuje znany z kosmicznych podbojów miliarder. Jeśli jednak zdecyduje się zagłosować na Donalda Trumpa, z pewnością spora część fanów działalności Muska także odda swój głos na obecnego prezydenta USA. Jest to jednak zaskakujące dla obserwatorów prezesa SpaceX, ponieważ poglądy miliardera w wielu obszarach różnią się od tych, jakie prezentuje Donald Trump.

Zobacz także: Przeskanowali twarz Donalda Trumpa, Władimira Putina, Meghan Markle i królowej Elżbiety. II Zaskakujące wyniki
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić