Uciekał przez pole. Gruzin zatrzymany na gorącym uczynku

64

Policjanci zatrzymali gruzińskich złodziei, którzy okradali kierowców na terenie Polski. Mężczyźni przebijali opony w samochodach i wykorzystywali nieobecność właściciela. Teraz grozi im kara więzienia.

Uciekał przez pole. Gruzin zatrzymany na gorącym uczynku
Policjanci zatrzymujący podejrzanego (Policja)

Skończyła się przestępcza przygoda trzech obywateli Gruzji. Mężczyźni okradali kierowców na terenie Polski metodą "na kolec". Złodzieje wypatrywali samochodów z drogocennymi przedmiotami w środku i podkładali pod koło ostry przedmiot. Kiedy opona pękała, a kierowca musiał ją wymienić, wtedy wykorzystując jego nieobecność, przystępowali do kradzieży.

Policjanci w trakcie czynności zauważyli zapakowany samochód marki renault. Zachowanie Gruzinów sugerowało, że za kolejny cal obrali sobie zaparkowane volvo. Jeden z nich robił coś przy kole pojazdu, po czym wrócił do swojego kolegi. Kierowca volvo po przejechaniu niewielkiego dystansu musiał zjechać z powodu awarii koła na stację benzynową.

W trakcie wymiany koła jeden z mężczyzn przystąpił do kradzieży. Wyjął z bagażnika samochodu plecak, lecz został zauważony, gdy odchodził. Właściciel rzucił się za nim w pościg. Złodziej przeskoczył płot i biegł polem. Wtedy do akcji wkroczyła policja, która zatrzymała zarówno uciekiniera, jak i jego dwóch wspólników.

Okazało się, że w odzyskanym plecaku znajdował się laptop, 25 tysięcy zł i tysiąc euro. Zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące. Zostały postawione im zarzuty, za które grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Koronawirus i nowy superpremier? Bartłomiej Sienkiewicz: rozsypująca się struktura
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić