Elżbieta Witek pod ostrzałem. Politycy reagują na słowa "bierzecie i narzekacie"

350

Politycy głośno komentują słowa, jakie padły z ust marszałek Sejmu Elżbiety Witek podczas jej wizyty w województwie lubuskim. "Skoro obywatel narzekający na rząd nie ma - zdaniem pani Witek - prawa do publicznych pieniędzy, to pani Witek narzekająca na UE nie ma prawa do funduszy europejskich" - stwierdza Leszek Miller.

Elżbieta Witek pod ostrzałem. Politycy reagują na słowa "bierzecie i narzekacie"
Elżbieta Witek (PAP)

- Jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła - mówiła wyraźnie poirytowana marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas prezentacji Polskiego Ładu w Otyniu. - Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie - podkreślała ponadto.

Te słowa wywołały mnóstwo kontrowersji. Na Twitterze skomentował je między innymi Borys Budka.

Czy to Was naprawdę dziwi, że marszałek Elżbieta Witek krzyczy 'tu jest Polska a nie jakaś Unia'? Przecież to oczywiste, że PiS mentalnie jest poza Wspólnotą. I razem z Salvinim, Orbanem i Le Pen próbują Unię rozsadzić od środka, realizując scenariusz Kremla - napisał.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

A co na to Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych i obecny przewodniczący delegacji UE-USA w Parlamencie Europejskim? "Przypominam, że p. Marszałek Elżbieta Witek to miał być *** z ludzką twarzą. O ile pamiętam za wyborem głosowała na nią nawet część opozycji. A okazała się jeszcze jedną pisowską intelektualistką" - ocenił.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Elżbieta Witek wzbudziła kontrowersje. Soczysta reakcja Leszka Millera

Na słowa Witek zareagował również były premier Leszek Miller.

Skoro obywatel narzekający na rząd nie ma - zdaniem pani Witek - prawa do publicznych pieniędzy, to pani Witek narzekająca na UE nie ma prawa do funduszy europejskich - zaznaczył.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić