o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Obostrzenia dla niezaszczepionych. Skandal we Francji

273
Podziel się

Prezydent Francji Emmanuel Macron pozwał twórcę billboardów, na których został przedstawiony jako Adolf Hitler. Plakaty to element kampanii ruchu antyszczepionkowego. Na początku tygodnia francuskie władze wprowadziły surowe obostrzenia dla osób niezaszczepionych.

Obostrzenia dla niezaszczepionych. Skandal we Francji
Emmanuel Macron pozwał twórcę kontrowersyjnych plakatów (Getty Images)
bECzkFDV

Prawnicy francuskiego prezydenta wkroczyli na drogę sądową przeciwko twórcy billboardów przedstawiających Emmanuela Macrona z grzywką i wąsem à la Adolf Hitler. O pozwie poinformował sam oskarżony, Michel-Ange Flori. Twórca plakatu twierdzi, że tego typu działania to "rażące naruszenie prawa do wolności wypowiedzi".

Dowiedziałem się właśnie, że będę przesłuchiwany na posterunku policji w Tulonie po tym, jak billboardy zaskarżył sam prezydent – napisał w środę na Twitterze.
bECzkFDX

Plakat z Macronem jako Hitlerem. Jest akt oskarżenia

Autor kontrowersyjnych plakatów zwrócił uwagę na panujące we Francji jego zdaniem podwójne standardy. Odniósł się przy tym do karykatur muzułmańskiego proroka Mahometa opublikowanych jakiś czas temu przez dziennik "Charlie Hebdo". Wtedy Emmanuel Macron bronił obrazków podkreślając, że w kraju panuje wolność słowa.

W "Makronii" możemy naśmiewać się z proroka Mahometa – to przecież satyra. Ale już przedstawienie prezydenta jako dyktatora uznawane jest za bluźnierstwo – ocenił Flori we wpisie.
bECzkFEd

Jeden z billboardów którego dotyczy skarga, został umieszczony przy wjeździe do miasta Tulon. Przedstawia Emmanuela Macrona w hitlerowskim mundurze, ze swastyką na ramieniu. Tuż obok znajduje się akronim "LREM" (od franc. La Republique En Marche), centrowej partii założonej przez Macrona w 2016 roku.

Władze rozpoczęły dochodzenie w sprawie billboardów, mimo że w 2013 odwołano we Francji zakaz obrażania prezydenta. Sąd stwierdził, że przepisy naruszają prawo do wolności wypowiedzi. Było to pokłosie głośnej sprawy z 2008 roku, w której skazano mężczyznę trzymającego transparent z napisem "spadaj", skierowany do ówczesnego prezydenta Nicholasa Sarkozy'ego. Wyrok został potępiony przez europejskich obrońców praw człowieka.

bECzkFEe

Surowe obostrzenia dla niezaszczepionych we Francji. Tysiące osób na ulicach

Kontrowersyjne billboardy to jeden z elementów kampanii antyszczepionkowej we Francji. W poniedziałek władze wprowadziły obligatoryjne szczepienia dla pracowników służby zdrowia. Ogłoszono także szereg obostrzeń dla niezaszczepionych.

Okazania certyfikatu szczepienia wymagać ma chociażby wizyta w barze czy restauracji. Nowe przepisy spowodowały liczne protesty. W ubiegłą sobotę na ulice francuskich miast wyszło ponad 160 tys. osób.

bECzkFEf

Obejrzyj także: Twarda polityka Francji ws. szczepień i "wejściówek sanitarnych". Relacja Polki z Paryża

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzkFEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(273)
Pobożny arab
2 miesiące temu
Brawo Emanuel tak trzymaj
Aluś
2 miesiące temu
My już wiemy że szczepienia roznoszą zarazę.
Mati
2 miesiące temu
Idźmy za przykładem Francji wprowadźmy prawo zabraniające kpc i mówić prawdę o Hobbicie Jarosławie Mściwym i Królu Trujmorza Gandolfie Andrzeju Kłamliwym .Kara niech będzie palenie na stosie
bECzkFEz
Iiii
2 miesiące temu
Nasi dziadkowie już by z nim porządek zrobili ale nie kredkami tylko na poważnie....
Praed
2 miesiące temu
To nie skandal ten facet to współczesny Hitler , zabójca, morderca powinien już być biczowany za ludobójstwo
gilotyna
2 miesiące temu
Dawniej żabojady wiedziały co z takimi wrzodami trzeba zrobić...
Dyrdymały
2 miesiące temu
Takie zgniłe jest czerwone nasienie. Tolerancja w jedną stronę.
Petern
2 miesiące temu
W wywiadzie Tusk powiedział że wie jak przekonać ludzi do szczepionki , niech powie makronowi i po sprawie .
kazek w kasku
2 miesiące temu
Gdzie jest mój komentarz o Makaronie???
K T W
2 miesiące temu
Siódmy sierpnia
CICHY
2 miesiące temu
HAHAHA...
NO TAK
2 miesiące temu
GRYPY U NAS TO JUŻ NIE MA !!!!
Szczepienia.....
2 miesiące temu
szczepienia zmieniają DNA - to wszystko prawda - sam też nie wierzyłem... Sąsiad wyjechał 12 miesięcy temu za granicę do pracy a miesiąc temu urodziło mu się dziecko - nie dość, że 2 miesiące za późno to jeszcze czarne. I niech mi jeszcze raz jakiś niedowiarek powie, że szczepienia DNA nie zmieniają...
bECzkFEr
xxx
2 miesiące temu
Temu Macronowi to już władza rozum odebrała.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić