Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? "Rząd rozważa różne pomysły"

63

Szczepienia na COVID-19 nieustannie są gorącym tematem. Tym bardziej że koronawirus nadal się rozprzestrzenia. Pojawiają się pomysły, by w Polsce wprowadzić obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla medyków. Taki nakaz został wdrożony we Francji.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? "Rząd rozważa różne pomysły"
Koronawirus w Polsce. Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? (Getty Images)

Francja decyduje się na liczne zmiany. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że od sierpnia wejść do restauracji czy zrobić zakupy w centrum handlowym będą mogły tylko osoby zaszczepione.

Do 15 września zaszczepić muszą się pracownicy służby zdrowia i placówek medycznych. Jeżeli zlekceważą ten nakaz, to nie będą mogli pracować, a co za tym idzie - nie otrzymają wynagrodzenia.

Macron nie ukrywał również, że otwarta pozostaje kwestia obowiązkowego szczepienia dla wszystkich obywateli. Prezydent Francji tłumaczył, że wszystko jest uzależnione od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

Polska. Rada Medyczna chce obowiązkowych szczepień

Tymczasem "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że członkowie Rady Medycznej przy premierze uważają, że należy rozważyć przymus szczepień dla medyków. Pojawił się też pomysł, by zobowiązać lekarzy do wykonywania telefonów do niezaszczepionych. Mieliby otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie za skuteczne namawianie podopiecznych.

Rząd rozważa różne pomysły, których celem jest większe zaangażowanie POZ w akcję szczepień. W grę wchodzi motywacja finansowa, ale myślimy także o innych rozwiązaniach - przekazał gazecie pełnomocnik rządu do spraw narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić