Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? "Rząd rozważa różne pomysły"

42
Podziel się

Szczepienia na COVID-19 nieustannie są gorącym tematem. Tym bardziej że koronawirus nadal się rozprzestrzenia. Pojawiają się pomysły, by w Polsce wprowadzić obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla medyków. Taki nakaz został wdrożony we Francji.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? "Rząd rozważa różne pomysły"
Koronawirus w Polsce. Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? (Getty Images)
bETyeoRh

Francja decyduje się na liczne zmiany. Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że od sierpnia wejść do restauracji czy zrobić zakupy w centrum handlowym będą mogły tylko osoby zaszczepione.

Do 15 września zaszczepić muszą się pracownicy służby zdrowia i placówek medycznych. Jeżeli zlekceważą ten nakaz, to nie będą mogli pracować, a co za tym idzie - nie otrzymają wynagrodzenia.

bETyeoRj

Macron nie ukrywał również, że otwarta pozostaje kwestia obowiązkowego szczepienia dla wszystkich obywateli. Prezydent Francji tłumaczył, że wszystko jest uzależnione od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju.

Polska. Rada Medyczna chce obowiązkowych szczepień

Tymczasem "Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że członkowie Rady Medycznej przy premierze uważają, że należy rozważyć przymus szczepień dla medyków. Pojawił się też pomysł, by zobowiązać lekarzy do wykonywania telefonów do niezaszczepionych. Mieliby otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie za skuteczne namawianie podopiecznych.

Rząd rozważa różne pomysły, których celem jest większe zaangażowanie POZ w akcję szczepień. W grę wchodzi motywacja finansowa, ale myślimy także o innych rozwiązaniach - przekazał gazecie pełnomocnik rządu do spraw narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.
bETyeoRp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETyeoRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Neti
4 miesiące temu
Do tego dojdzie że ludzie siłom wyrzucam ich z tego żądu i wojsko ani policja im nie pomoże
wolodyjowski
5 miesięcy temu
a wsciekłe macice? wszak moje ciało moj wybor
Bastiaan
5 miesięcy temu
Zaszczepiency czego się boicie??? Przecież jesteście zaszczepieni więc nic wam nie grozi Czemu wy się tak boicie o niezaszczepionych??
bETyeoRL
Haaahd
5 miesięcy temu
Ten cały koronawirus to broń biologiczna.
Konstytucja R...
5 miesięcy temu
Art. 39.Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
polka
5 miesięcy temu
Nakaz nie moze byc zastosowany w przypadku ekspery,entu:nic nie dadza zachety nagrody bo to wszystko razem wziete nie dziala. jedynie bogaca sie f f.
!!!!
5 miesięcy temu
Nauka Polska, PAP, dr. Ewelina Król, która chce stworzyć bezpieczną szczepionkę- wypowiedź: Aktualne szczepionki przeciwko koronawirusom napędzają zachorowania! Opiera się to na tej zasadzie, że konkretne białko wirusa, zawarte w szczepionce - glikoproteina S, zwana też białkiem spike, prowokuje układ immunologiczny zakażonego człowieka do patologicznie wzmożonej produkcji przeciwciał atakujących wirusa. Niestety, powoduje to też powstawanie przeciwciał, które mają niski poziom neutralizacji wirusa i łączą się z nim w taki sposób, że wirus łatwiej wnika do niektórych komórek i je niszczy. Może w ten sposób niszczyć serce, mózg, wątrobę, płuca, i inne ważne narządy. Zatem szczepionka, zamiast chronić przed infekcją, często ją aktywuje. Ekstremalnie wzmożona produkcja przeciwciał (po zaszczepieniu), może mieć katastrofalne skutki, i zamiast hamować epidemię, to będzie ją napędzać, ku uciesze producentów szczepionek i międzynarodowych faszystów, chcących ograniczenia wzrostu populacji na planecie.
kocia
5 miesięcy temu
jako dziecko byłam szczepiona przeciwko szkarlatynie ,odrze i chorób tych nie było latami ,teraz pojawiły sie bo nie ma szczepień lub sa nieobowiązkowe
kocia
5 miesięcy temu
jak ktoś nie chce sie szczepic to niech tego nie robi ,znieść zakazy natura zrobi swoje i spokój w czym problem ,świat jest przeludniony
Bolek
5 miesięcy temu
Nic nikt nie zrobi spokoj!!!! Ktos upada i chce upadku naszego !!! Stop!!!Ja decyduje o sobie nie TY~!!!!
wiem
5 miesięcy temu
Nie mozna nikogo zmusic do bycia krolikiem doswiadczalnym a wiec bla bla bla nic wiecej nie znaczy. Prosze pracowac nad lekiem ktory pomoze tak jak Amantadyna!!!!!
dziadek
5 miesięcy temu
Bandyci
biolip
5 miesięcy temu
jakim prawem chcą decydować o mnie i zmuszać do szczepienia. Jeśli tak będzie to przegrają wybory. Ja nie mam się zamiaru szczepić , najwyżej przestanę być pielęgniarką, zmienię pracę.
bETyeoRD
Adikko
5 miesięcy temu
A rząd czasem nie rozważa przestrzegania Konstytucji? Który z tychże preparatów terapii genowej ma ukończony trial kliniczny? Dopóki nie będą to preparaty zarejestrowane, a nie warunkowo dopuszczone, to szczepieni są uczestnikami eksperymentu medycznego / leczniczego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić