Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Eric Clapton podjął decyzję

54
Podziel się:

Legendarny brytyjski gitarzysta Eric Clapton podjął decyzję w sprawie przyszłych koncertów. Zapowiedział, że nie wystąpi na imprezach, na które wpuszczane będą tylko osoby zaszczepione. Ocenił, że to dyskryminacja, z którą nie chce mieć nic wspólnego.

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Eric Clapton podjął decyzję
Legendarny gitarzysta Eric Clapton podjął decyzję ws. dalszego koncertowania (Getty Images)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział, że od września certyfikaty szczepienia trzeba będzie okazywać przy wejściu do klubów oraz na koncerty. Z takim podejściem nie zgadza się ikona rocka Eric Clapton. Muzyk podkreślił, że nie weźmie udziału w tego typu przedsięwzięciach.

Eric Clapton nie chce grać tylko dla zaszczepionych. Zapowiedział rezygnację z koncertów

Oświadczenie Claptona pojawiło się na profilu włoskiego architekta i producenta Robina Monottiego. W liście do niego brytyjski gitarzysta podkreślił, że twierdzenia jakoby szczepionka była w pełni bezpieczna to "rządowa propaganda". Muzyk dodał, że doświadczył "katastrofalnych skutków ubocznych" po przyjęciu preparatu.

Całe moje życie byłem buntownikiem. Od zawsze sprzeciwiałem się tyranii i arogancji władzy, z którą właśnie teraz mamy do czynienia – zaznaczył Eric Clapton.

W maju 76-letni artysta przyjął szczepionkę AstraZeneca. Opisywał, że bardzo źle się po niej czuł. Problemy miały wystąpić po drugiej dawce preparatu.

Moje ręce i stopy były albo lodowate i odrętwiałe, albo płonęły. Były bezużyteczne przez jakieś dwa tygodnie. Bałem się, że już nigdy nie zagram. Cierpię na neuropatię obwodową i nigdy nie powinienem zbliżać się do igły. Ale propaganda mówi, że szczepionka jest bezpieczna dla każdego – opisywał wtedy muzyk.

Kolejny koncert Claptona w Wielkiej Brytanii zaplanowany jest na maj 2022 roku. Odbyć się ma w londyńskiej Royal Albert Hall. W związku z rządowymi wytycznymi, od uczestników najprawdopodobniej będzie wymagany certyfikat szczepienia. Nie wiadomo zatem, czy wydarzenia dojdzie w ogóle do skutku.

Eric Clapton sprzeciwia się obostrzeniom. Nagrał na ten temat piosenkę

To nie pierwszy raz, kiedy Clapton krytykuje decyzje brytyjskiego rządu. Na początku roku nagrał utwór "Stand And Deliver". To protest song przeciwko wprowadzanym w kraju restrykcjom.

Chcesz być wolnym człowiekiem/ Czy chcesz być niewolnikiem – głosi tekst piosenki nawiązujący do nakładanych na obywateli obostrzeń.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
aaa
5 miesięcy temu
Ja nikogo nie ranię. Natomiast ranią ci, co zmuszają do szczepień
aaa
5 miesięcy temu
Ja nikogo nie ranię. Natomiast ranią ci, co zmuszają do szczepień
aaa
5 miesięcy temu
Ja nikogo nie ranię. Natomiast ranią ci, co zmuszają do szczepień
Julia
9 miesięcy temu
To jest podział na leprzych gorszych to niech sobie grają koncerty z zaszczepionym i zobaczymy kiedy zbankrutują
Dariusz czarn...
10 miesięcy temu
Ci co chcą segregacji sanitarnej są takimi sami i faszystami jak Niemcy w latach 30 i 40. Teraz są nie zaszczepieni a wtedy Żydzi.
Quiet
10 miesięcy temu
Zatrzymajmy cvidowych faszystów. Próbują wszczepić nienawiść i głupotę w całej populacji. Tymczasem wśród zainfekowanych delta jest 50% zaszczepionych, według najnowszych danych podanych w wielkiej Brytanii. Tak więc zaszczepieni i nizaszczepieni stanowią takie samo ryzyko w roznoszeniu wirusa. Wniosek, wszelkie paszporty cowidowe to bzdura. Jeśli zaszczepieni nie będą poddawani kwarantannie transmisja wirusa osiągnie wkrótce paranormalne rozmiary. Pseudo naukowcy będą próbowali zrzucić winę na osoby niezaszczepione. Manipulacja i eksperyment.
PRYMUS1
10 miesięcy temu
Uwielbiam jego twórczość.Jego muzyka to coś fantastycznego co przytrafiło się mojemu pokoleniu.
papandeo
10 miesięcy temu
Bunt w wieku 70plus? To trochę śmieszne. I bez sensu. Poza tym Clapton nie może już stać z gitarą bo boli kręgosłup. No chyba, że krzesełko? Ale po co? Sam mówił, że dzisiaj jest być może tylko ciekawostką historyczną.
Deputy
10 miesięcy temu
Bravo Eric !!!
Deputy
10 miesięcy temu
Bravo Eric !!!
Kolo
10 miesięcy temu
Bardzo dobrze. Temu dziadziusiowi juz dziękujemy. I tak był przereklamowany mocno.
Alfred
10 miesięcy temu
Trzeba więcej takich muzyków a nie owsiakow ! Pier....e polandrock ! Zaczyna się dziadostwo!
Nina
10 miesięcy temu
Brawo.Stop segregacji.Szczepionki nie chronią przed zarażeniem.
Bonin
10 miesięcy temu
Będę trzymał kciuki za ciebie byś nie zmienił swojej dobrej postawy bo na to by twoja decyzja wpłynęła na opamiętanie się tych rzekomo dbających o niby to nasze dobro decydentów raczej nie ma co liczyć Oni nawet nie wiedzą ile jest naprawdę płci więc nic dziwnego iż są za tym by nie wpuszczać nie chcących się szczepić na koncerty
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić