o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Eric Clapton podjął decyzję

50
Podziel się

Legendarny brytyjski gitarzysta Eric Clapton podjął decyzję w sprawie przyszłych koncertów. Zapowiedział, że nie wystąpi na imprezach, na które wpuszczane będą tylko osoby zaszczepione. Ocenił, że to dyskryminacja, z którą nie chce mieć nic wspólnego.

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Eric Clapton podjął decyzję
Legendarny gitarzysta Eric Clapton podjął decyzję ws. dalszego koncertowania (Getty Images)
bEraeFDV

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział, że od września certyfikaty szczepienia trzeba będzie okazywać przy wejściu do klubów oraz na koncerty. Z takim podejściem nie zgadza się ikona rocka Eric Clapton. Muzyk podkreślił, że nie weźmie udziału w tego typu przedsięwzięciach.

Eric Clapton nie chce grać tylko dla zaszczepionych. Zapowiedział rezygnację z koncertów

Oświadczenie Claptona pojawiło się na profilu włoskiego architekta i producenta Robina Monottiego. W liście do niego brytyjski gitarzysta podkreślił, że twierdzenia jakoby szczepionka była w pełni bezpieczna to "rządowa propaganda". Muzyk dodał, że doświadczył "katastrofalnych skutków ubocznych" po przyjęciu preparatu.

bEraeFDX
Całe moje życie byłem buntownikiem. Od zawsze sprzeciwiałem się tyranii i arogancji władzy, z którą właśnie teraz mamy do czynienia – zaznaczył Eric Clapton.

W maju 76-letni artysta przyjął szczepionkę AstraZeneca. Opisywał, że bardzo źle się po niej czuł. Problemy miały wystąpić po drugiej dawce preparatu.

bEraeFEd
Moje ręce i stopy były albo lodowate i odrętwiałe, albo płonęły. Były bezużyteczne przez jakieś dwa tygodnie. Bałem się, że już nigdy nie zagram. Cierpię na neuropatię obwodową i nigdy nie powinienem zbliżać się do igły. Ale propaganda mówi, że szczepionka jest bezpieczna dla każdego – opisywał wtedy muzyk.

Kolejny koncert Claptona w Wielkiej Brytanii zaplanowany jest na maj 2022 roku. Odbyć się ma w londyńskiej Royal Albert Hall. W związku z rządowymi wytycznymi, od uczestników najprawdopodobniej będzie wymagany certyfikat szczepienia. Nie wiadomo zatem, czy wydarzenia dojdzie w ogóle do skutku.

Eric Clapton sprzeciwia się obostrzeniom. Nagrał na ten temat piosenkę

To nie pierwszy raz, kiedy Clapton krytykuje decyzje brytyjskiego rządu. Na początku roku nagrał utwór "Stand And Deliver". To protest song przeciwko wprowadzanym w kraju restrykcjom.

bEraeFEe
Chcesz być wolnym człowiekiem/ Czy chcesz być niewolnikiem – głosi tekst piosenki nawiązujący do nakładanych na obywateli obostrzeń.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEraeFEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Dariusz czarn...
4 dni temu
Ci co chcą segregacji sanitarnej są takimi sami i faszystami jak Niemcy w latach 30 i 40. Teraz są nie zaszczepieni a wtedy Żydzi.
Quiet
4 dni temu
Zatrzymajmy cvidowych faszystów. Próbują wszczepić nienawiść i głupotę w całej populacji. Tymczasem wśród zainfekowanych delta jest 50% zaszczepionych, według najnowszych danych podanych w wielkiej Brytanii. Tak więc zaszczepieni i nizaszczepieni stanowią takie samo ryzyko w roznoszeniu wirusa. Wniosek, wszelkie paszporty cowidowe to bzdura. Jeśli zaszczepieni nie będą poddawani kwarantannie transmisja wirusa osiągnie wkrótce paranormalne rozmiary. Pseudo naukowcy będą próbowali zrzucić winę na osoby niezaszczepione. Manipulacja i eksperyment.
PRYMUS1
5 dni temu
Uwielbiam jego twórczość.Jego muzyka to coś fantastycznego co przytrafiło się mojemu pokoleniu.
bEraeFEz
papandeo
6 dni temu
Bunt w wieku 70plus? To trochę śmieszne. I bez sensu. Poza tym Clapton nie może już stać z gitarą bo boli kręgosłup. No chyba, że krzesełko? Ale po co? Sam mówił, że dzisiaj jest być może tylko ciekawostką historyczną.
Deputy
6 dni temu
Bravo Eric !!!
Deputy
6 dni temu
Bravo Eric !!!
Kolo
6 dni temu
Bardzo dobrze. Temu dziadziusiowi juz dziękujemy. I tak był przereklamowany mocno.
Alfred
6 dni temu
Trzeba więcej takich muzyków a nie owsiakow ! Pier....e polandrock ! Zaczyna się dziadostwo!
Nina
6 dni temu
Brawo.Stop segregacji.Szczepionki nie chronią przed zarażeniem.
Bonin
7 dni temu
Będę trzymał kciuki za ciebie byś nie zmienił swojej dobrej postawy bo na to by twoja decyzja wpłynęła na opamiętanie się tych rzekomo dbających o niby to nasze dobro decydentów raczej nie ma co liczyć Oni nawet nie wiedzą ile jest naprawdę płci więc nic dziwnego iż są za tym by nie wpuszczać nie chcących się szczepić na koncerty
Twój nick
1 tyg. temu
Brawo!👍👌 Coś ten światowy neosocjalizm nie ma wzięcia
hejt
1 tyg. temu
Wspaniały i mądry gość ,który dla kasy nie zatracił swoich poglądów i człowieczeństwa.
hcuj
1 tyg. temu
Godne pochwały!
bEraeFEr
VIVA
1 tyg. temu
Brawo Eric za odważną wypowiedź.Wolny człowiek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić