Jan Manicki
Jan Manicki| 

Dobra, ale i smutna wiadomość dla fanów zespołu Perfect

8

To dobra, ale jednocześnie smutna wiadomość dla fanów polskiej grupy rockowej Perfect. Muzycy wydali nowy singiel. Niestety będzie to ostatni utwór w historii grupy.

Dobra, ale i smutna wiadomość dla fanów zespołu Perfect
Zespół Perfect wydał ostatni, pożegnalny singiel "Głos" (YouTube)

W zeszłym roku Grzegorz Markowski poinformował, że odchodzi z zespołu Perfect. Inni muzycy grupy postanowili w związku z tym zakończyć działalność zespołu. Artyści żegnają się z fanami utworem "Głos".

Ten świat niezwykły tak, miliony lat orbitą swoją mknie. A to, co początek ma, mieć musi kiedyś także finał – śpiewa w pożegnalnym kawałku Markowski.

Ostatni singiel zespołu. Perfect kończy działalność

Zespół Perfect na dobre kończy działalność. Opublikowany singiel ma być pożegnaniem z fanami. Wcześniej o zakończeniu swojej muzycznej przygody w zespole poinformował wokalista grupy, Grzegorz Markowski.

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka – powiedział w październiku 2019 Markowski.

Menedżerka zespołu Agnieszka Jaworska odniosła się w styczniu do słów wieloletniego wokalisty. Stwierdziła, że mimo jego zapowiedzi, inni członkowie grupy nie planują kolejnych koncertów po zakończeniu pożegnalnego tournée. Utwór „Głos” ma być ostatnią skomponowaną przez zespół piosenką.

Perfect kończy działalność. Zespół zapisał się w historii polskiego rocka

Ostatni "Głos" zespołu Perfect wraz z autografami członków zespołu zostanie wydany na CD jako numerowana edycja kolekcjonerska. Do sprzedaży trafi zaledwie 500 egzemplarzy płyty. Singiel będzie miał swoją fizyczną premierę 14 października.

Zespół Perfect na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Największe przeboje grupy, takie jak „Nie płacz Ewka”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia” czy „Chcemy być sobą” śpiewane były przez całe pokolenia. Ten ostatni miał w czasach PRL-u także wymiar polityczny, gdy w latach 80. tytułowa fraza zmieniana była na: „Chcemy bić ZOMO”.

Grzegorz Markowski był wokalistą Perfectu od 1980 roku. W latach 1980-1983 występował jako główny wokalista grupy, nagrał z Perfectem dwie płyty. W 1983 Perfect został rozwiązany.

W 1987 roku Markowski zagrał kilka koncertów z reaktywowanym Perfectem, a na dobre wrócił do zespołu w 1993 roku. Od tego czasu zespół wydał aż 7 albumów. Ostatni krążek ukazał się w 2016 roku.

Zobacz także: Perfect - Głos (Official Video - Pożegnalny utwór)
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić