Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Dobra, ale i smutna wiadomość dla fanów zespołu Perfect

8
Podziel się:

To dobra, ale jednocześnie smutna wiadomość dla fanów polskiej grupy rockowej Perfect. Muzycy wydali nowy singiel. Niestety będzie to ostatni utwór w historii grupy.

Dobra, ale i smutna wiadomość dla fanów zespołu Perfect
Zespół Perfect wydał ostatni, pożegnalny singiel "Głos" (YouTube)

W zeszłym roku Grzegorz Markowski poinformował, że odchodzi z zespołu Perfect. Inni muzycy grupy postanowili w związku z tym zakończyć działalność zespołu. Artyści żegnają się z fanami utworem "Głos".

Ten świat niezwykły tak, miliony lat orbitą swoją mknie. A to, co początek ma, mieć musi kiedyś także finał – śpiewa w pożegnalnym kawałku Markowski.

Ostatni singiel zespołu. Perfect kończy działalność

Zespół Perfect na dobre kończy działalność. Opublikowany singiel ma być pożegnaniem z fanami. Wcześniej o zakończeniu swojej muzycznej przygody w zespole poinformował wokalista grupy, Grzegorz Markowski.

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka – powiedział w październiku 2019 Markowski.

Menedżerka zespołu Agnieszka Jaworska odniosła się w styczniu do słów wieloletniego wokalisty. Stwierdziła, że mimo jego zapowiedzi, inni członkowie grupy nie planują kolejnych koncertów po zakończeniu pożegnalnego tournée. Utwór „Głos” ma być ostatnią skomponowaną przez zespół piosenką.

Perfect kończy działalność. Zespół zapisał się w historii polskiego rocka

Ostatni "Głos" zespołu Perfect wraz z autografami członków zespołu zostanie wydany na CD jako numerowana edycja kolekcjonerska. Do sprzedaży trafi zaledwie 500 egzemplarzy płyty. Singiel będzie miał swoją fizyczną premierę 14 października.

Zespół Perfect na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Największe przeboje grupy, takie jak „Nie płacz Ewka”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia” czy „Chcemy być sobą” śpiewane były przez całe pokolenia. Ten ostatni miał w czasach PRL-u także wymiar polityczny, gdy w latach 80. tytułowa fraza zmieniana była na: „Chcemy bić ZOMO”.

Grzegorz Markowski był wokalistą Perfectu od 1980 roku. W latach 1980-1983 występował jako główny wokalista grupy, nagrał z Perfectem dwie płyty. W 1983 Perfect został rozwiązany.

W 1987 roku Markowski zagrał kilka koncertów z reaktywowanym Perfectem, a na dobre wrócił do zespołu w 1993 roku. Od tego czasu zespół wydał aż 7 albumów. Ostatni krążek ukazał się w 2016 roku.

Zobacz także: Perfect - Głos (Official Video - Pożegnalny utwór)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
RKN
2 lata temu
Dziękuję.
Marzena
2 lata temu
Nope. Jako protest song owszem. Albo utwór do ambinej bajki z przesłaniem, typu Stalowy Gigant. Ale jako pożegnalny utwór królów polskiej muzy, nie. Sorry, kocham ich od 40 lat, ale ten zestaw mi nie leży
Martitka
2 lata temu
Bogu dziękuję za wasze istnieje! Chłopaki zrobiliście kawał dobrej roboty! Grzesiu,niech Cię Bóg błogosławi!
Marta T.
2 lata temu
Wieczni będą i wciąż żywi są jak Presley! Niech Was Bóg błogosławi,przede wszystkim Grześka!
Kami
2 lata temu
Pięknie było z Wami dorastać i dojrzewać .Jesteście głosem pokolenia,świadectwem czasu.Zawsze będziecie w moim serduchu.Dziękuję
Stary Jerz
2 lata temu
Dzięki, Panowie. Nie było fuszery. Jestem dumny z tego że miałem możliwość dorastania przy Waszej muzyce."Wszystko ma swój kres..." Zdrowia dla Was. I szczególne uznanie dla Grzegorza za odejście z klasą. Krzysztof C. Mógłby wziąć przykład.
Niepokonany
2 lata temu
Ze sceny zejść Niepokonanym... Oni nie odchodzą Oni byli są i na zawsze pozostaną z Nami
Portal.o2
2 lata temu
Dodajcie komentarze !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić