Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Erotyczna szopka bożonarodzeniowa. Cukiernia wywołała skandal

76
Podziel się:

Cukiernia La Vergueria w Sewilli wywołała skandal "erotyczną szopką bożonarodzeniową". W lokalu pojawiły się wypieki w kształcie narządów płciowych przedstawiające Świętą Rodzinę.

Erotyczna szopka bożonarodzeniowa. Cukiernia wywołała skandal
Skandaliczna szopka bożonarodzeniowa (Instagram)

Dwa sądy w Sewilli w Hiszpanii wszczęły śledztwo w sprawie skarg złożonych na cukiernię La Vergueria. Specjalizuje się ona w gofrach i innych słodyczach formowanych w narządy płciowe.

Skandaliczna szopka bożonarodzeniowa w Sewilli

Właściciel cukierni w Sewilli umieścił w witrynie sklepowej "erotyczną szopkę bożonarodzeniową". Przedstawia ona Maryję, Józefa i Jezusa w kształcie narządów płciowych.

Szopka wywołała skandal. Hiszpańska Fundacja Chrześcijańskich Prawników (FEAC) oraz prawicowa partia Vox złożyły oficjalny pozew przeciwko cukierni.

Skarżący twierdzą, że szopka jest formą bluźnierstwa i stanowi obrazę uczuć religijnych. Sądy potwierdziły, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa i zgodziły się wszcząć śledztwo.

Nieuzasadniona obraza dla większości wyznawców religii katolickiej Sewilli, którzy przygotowują się do najważniejszych dat w kalendarzu i którzy muszą znosić, że na jednej z najbardziej komercyjnych ulic miasta pozbawiony skrupułów biznesmen postanowił obrażać chrześcijan w najbardziej bolesny sposób – powiedziała rzeczniczka VOX w Urzędzie Miasta Sewilli Cristina Peláez.
Gdyby podobny żart przygotowano wobec innej wspólnoty religijnej z pewnością wielu przedstawicieli życia publicznego by protestowało. Skoro jednak kpina uderza w chrześcijan to niektórym wydaje się, że jest ona dozwolona - powiedziała szefowa FEAC Polonia Castellanos.

Zobacz także: Polacy stają się coraz mniej religijni. Ks. prof. Kobyliński: głęboka sekularyzacja młodego pokolenia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
prawda
5 miesięcy temu
No katolicy, to co ze świętą inkwizycją kościoła katolickiego, która żywcem spaliła 2 miliony ( dane Watykanu) osób? Jakoś nie uznana za instytucję ludobójczą.
Azali
5 miesięcy temu
Jak mawiał pewien stary Owsik:rubta co chceta👹
Adamo
5 miesięcy temu
niech tak w ramadan zrobią allaha.
🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍...
5 miesięcy temu
No to już przegięcie.
barbara
5 miesięcy temu
Chamstwo i głupota ludzka nie ma granic.Tego sie nie da leczyć
edyta
5 miesięcy temu
Nie ma boga i nie ma szatana. Jest tylko prawo zachowania gatunku i walka o byt. Reszta to dekoracje, lans i socjotechnika.
Emeryt
5 miesięcy temu
Większej szopki jak z PiS, to nawet w Sewilli nie ma, bo u nas jest szopka żywa a tamta jest martwa.
strazak
5 miesięcy temu
zycze im pozaru
papa POLACO
5 miesięcy temu
wierzacy powinni SPALIC ten biznes
Katolik
5 miesięcy temu
Chrześcijaństwo nakazuje cierpliwie znosić prześladowania i nadstawiać drugi policzek oraz wszystko wybaczać i być niewolnikiem i podnóżkiem oraz kochać swoich nieprzyjaciół. Wiem bo sam chodzę do kościoła kilka razy w tygodniu i większość kazań jest o wybaczaniu! Nie ważne jakiego jesteś wyznania i jaki masz światopogląd! W swoim światopoglądzie czy wyznaniu należy być konsekwentnym nawet jsk jest to niewygodne dla wyznawcy owego światopoglądu lub religii! Wielu chrześcijańskich świętych zostało śeiętymi dzięki byciu męczennikiem!
Lewicowa Ania...
5 miesięcy temu
Żałosna próba zwrócenia na siebie uwagi! Tak to jest, gdy ktoś chce się popisać i jednocześnie nie ma czym się popisać! Żałosne i obrzydliwe
Koko
5 miesięcy temu
Smutne, zwróć uwagę, że komuna z łaciny to powszechność, więc dopiero teraz świadomość ludzka w pop kulturze i masie zwalczy ten ustrój na dobre, a o religie i wyznanie się nie przejmój, bo jest filarem przedkulturowym i antycznym, który przeżył i dotrwał to wszystko do dziś. Więc ten czy inny ustrój to tylko pryszcz na trwałej drodze Religi. Nie mniej winy szukać trzeba u samych kapłanów, bo to oni powinni starać się dostosować rozwój do danych okoliczności epoki, a nie Najwyższy. No, ale jak komuś wystarczy Mercedes wan , robota tylko co niedzielę, to niech nie głosi na kazaniach, że to ludzie się odwracają od Boga.
Lolo
5 miesięcy temu
to jest to, że czarni włażą w życie normalnych ludzi z buciorami i z nachalnością. Jak by siedzieli w swoich kościółkach i modlili się z tymi, którzy tego chcą, to nie byłoby problemu... nie chcę być przymuszany do wiary, a najlepszą obroną jest atak. O pedofilach w kieckach nie wspomnę, bo KK jakoś nie umie i nie chce się z nimi rozprawić... podatków też z jakiegoś powodu nie płaci...
Katolik
5 miesięcy temu
prawo boskie mówi że tylko katolicy mogą innych obrażać!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić