Fałszywi "ortodoksyjni rabini" ojciec i syn okłamali wszystkich. Okazali się być... chrześcijanami

7

Michael i Calev Isaacson ojciec i syn z Phoenix w Arizonie spędzili około 12 lat, odprawiając święte żydowskie rytuały, w tym małżeństwa, i pisząc święte zwoje. Teraz są oskarżani o bycie ewangelicznymi chrześcijanami.

Fałszywi "ortodoksyjni rabini" ojciec i syn okłamali wszystkich. Okazali się być... chrześcijanami
Ojciec i syn (Beyneynu)

Antymisyjna grupa strażnicza Beyneynu rzuca oskarżeniami w stronę Michaela i Caleva Isaacsonów. Ojciec i syn mieli przez 12 lat podawać się za ortodoksyjnych żydów i jako rabini odprawiać święte żydowskie rytuały, w tym małżeństwa, i pisząc święte zwoje.

Dodatkowo organizacja twierdzi, że mężczyźni zmienili swoje nazwisko z Dawson w 2019 r., nie mają legalnego żydowskiego dziedzictwa ani żadnego zapisu nawrócenia. Grupa jest zdania, że rodzina, która obejmuje również żonę Michaela, Summer, zbudowała mylącą tożsamość żydowską i została przyjęta w społecznościach ortodoksyjnych w całym kraju, ponieważ władze rabiniczne miały poświadczyć fałszywą historię rodziny bez potwierdzania jej dokładności.

Choć mężczyźni nie nakłaniali żydów do przejścia na chrześcijaństwo, narobili sobie niemałych problemów. Jeśli rzeczywiście są chrześcijanami, święte rytuały, które odprawiali (a te obejmowały również przeprowadzanie nawróceń na judaizm), mogą zostać unieważnione.

Wielkie śledztwo

Grupa przeprowadziła zatem prywatne śledztwo, w które zaangażowała prywatnych detektywów, zawodowych genealogów i osób świeckich w społeczności.

To było ogromne śledztwo, ponieważ [rodzina] spędziła 12 lat chodząc od społeczności do społeczności na rok lub dwa, co wzbudziło nasze podejrzenia - powiedział Shannon Nuszen, założyciel Beyneynu "NY Post".

Ale to nie wszystko. W wywiadzie dla Jewish Chronicle, który również badał te oskarżenia, ortodoksyjny nauczyciel znający Isaacsonów i proszący o anonimowość twierdził, że rodzina dąży do stworzenia "historii", która pozwoli ich dzieciom poślubić Żydów.

To nie jedyna tego typu sprawa. Zdarzyło się to prawie sześć miesięcy po tym, jak dwie organizacje strażnicze, w tym Beyneynu, oskarżyły rabina Michaela Elkohena o nawracanie Żydów w Jerozolimie na chrześcijaństwo.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić