Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Fatalna wpadka TVP! Zamieszki na Białorusi zilustrowano... zdjęciem z Korei Płd.

47

Potężna pomyłka TVP. Dziennikarze telewizji publicznej posłużyli się zdjęciem z Korei Południowej podczas relacjonowania zamieszek na Białorusi. Nie tylko oni popełnili jednak ten błąd. Taką samą wpadkę zaliczyła posłanka Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska.

Fatalna wpadka TVP! Zamieszki na Białorusi zilustrowano... zdjęciem z Korei Płd.
(Getty Images, Mateusz Wlodarczyk , NurPhoto)

Na Białorusi wciąż jest niespokojnie. Protesty rozpoczęły się tam po niedzielnych wyborach prezydenckich. Tłumy wyrażają swoją dezaprobatę wobec wyborczych fałszerstw.

Starcia demonstrantów z milicją przybierają na sile. Wydarzenia mające miejsce na terenie Białorusi relacjonują największe media z całego świata.

Podobnie jest i w Polsce. Przekazy na temat zamieszek znajdziemy między innymi w TVP, która nie ustrzegła się błędów. Podczas wtorkowego programu na żywo w TVP Info doszło do fatalnej pomyłki.

Pomylono Białoruś z Koreą Południową

Trudno w to uwierzyć, ale osoby odpowiedzialne za realizację programu w TVP Info zilustrowały zamieszki na Białorusi zdjęciem... wykonanym w Korei Południowej! Była to migawka sprzed czterech lat.

Drugi dzień protestów po wyborach na Białorusi -  demonstranci używają koktajli Mołotowa, milicja -  armatek wodnych i granatów hukowych - wspominanemu zdjęciu z Korei Płd. towarzyszył taki pasek informacyjny.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci szybko wychwycili wpadkę TVP. Identyczny błąd popełniła posłanka Koalicji Obywatelskiej Kinga Gajewska. Polityk dość szybko zorientowała się jednak, że coś jest nie tak i usunęła wpis z Facebooka.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić