Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

WHO ostrzega i podaje wytyczne. Jak skutecznie walczyć z koronawirusem?

12

Koronawirus absolutnie nie odpuszcza i wciąż paraliżuje nasze życie codziennie. Wobec tego trzeba podejmować kroki, by w końcu udało się go pozbyć. Co zaleca Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)?

WHO ostrzega i podaje wytyczne. Jak skutecznie walczyć z koronawirusem?
Szef WHO podaje wytyczne (Getty Images)

Świat wciąż walczy z koronawirusem. COVID-19 szaleje też w Polsce. Każdego dnia notujemy pokaźne wzrosty zakażeń, co może być powodem do niepokoju. Wzrasta też liczba zgonów osób zainfekowanych.

Każde stracone życie ma znaczenie. Wiem, że wielu z was jest w żałobie i że to trudny moment dla świata. Chcę jednak jasno powiedzieć, że istnieją nadzieje dla obywateli różnych zakątków świata. Nigdy nie jest za późno, by odwrócić losy pandemii - przekazał Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef WHO.
Zobacz także: Pomoc dla firm z żółtych i czerwonych stref. "Rząd posiada narzędzia i zapasy finansowe"

Koronawirus. Jak skutecznie walczyć z epidemią?

Tedros Adhanom Ghebreyesus uważa, że są dwa podstawowe elementy skutecznego zwalczania pandemii koronawirusa. Pierwszy z nich mówi o podejmowaniu odpowiednich decyzji przez liderów poszczególnych krajów, a drugi o tym, by obywatele stosowali właściwe środki.

Jeśli skutecznie stłumimy wirusa, będziemy mogli bezpiecznie otwierać społeczeństwa - zaznaczył dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia.

Przekaz płynący z ust szefa WHO jest w pełni jasny. - Tłumienie, tłumienie i jeszcze raz tłumienie koronawirusa - podkreślił Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić