Fatalne informacje dla miłośników wiosny. Wróci śnieg i mróz

10

Zima wraca do Polski. To już pewne, że musimy być przygotowani na powrót przymrozków oraz śniegu. Jak sugeruje portal twojapogoda.pl, atak nastąpi błyskawicznie i może zaskoczyć. W większości regionów kraju spadnie śnieg.

Fatalne informacje dla miłośników wiosny. Wróci śnieg i mróz
Fatalne informacje dla miłośników wiosny. Wiadomo kiedy wróci śnieg i mróz (Pixabay)

Wielu Polaków ma dość chłodu, szarzyzny i niskich temperatur. Wielu myśli o tym, aby zrzucić grube kurtki, czapki i szaliki. Tym bardziej, że ostatni weekend bardzo rozpieścił nas swoją aurą. W sobotę na zachodzie i południu Polski było nawet kilkanaście stopni Celsjusza.

Przed nami jeszcze co najmniej tydzień aury, która będzie przypominała przedwiośnie, a nawet wczesną wiosnę. Termometry znów pokażą nawet 15 stopni, w wielu miejscach przy większych rozpogodzeniach.

A co potem? Marzec, według prognozy IMGW-BIP, nie przyniesie nam większych niespodzianek pogodowych. Temperatura powietrza nie powinna odbiegać od normy, czyli średniej z ostatnich 30 lat. Podobnie będzie z opadami - na większości obszarów Polski powinny one również mieścić się w normie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Markowska wymownie o walentynkach: „Nie wiem, jak je Kuba spędzi”. Kłopoty w raju?

Kiedy pojawi się śnieg w Polsce?

W myśl powiedzenia, w "marcu jak w garncu", najpierw będziemy świadkami powrotu zimy. Już pod koniec lutego zacznie spływać znacznie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Na wschodzie spodziewamy się całodobowego mrozu, a na pozostałym obszarze tylko nieco powyżej zera za dnia i mrozu w nocy.

Jak dodaje serwis twojapogoda, w większości regionów kraju spadnie śnieg, jednak nie będą to duże opady. Pokrywa śnieżna osiągnie grubość zaledwie od 1 do 3 centymetrów i nie utrzyma się dłużej niż przez 1-3 dni, jednak może kilkukrotnie na przemian formować się i roztapiać.

Warto zaznaczyć jednak, że nie będzie to ostra zima, lecz bardzo łagodna, chociaż zmusi nas do odśnieżania pojazdów i podkręcania ogrzewania. Nie wiemy jeszcze jak długo potrwa, ponieważ prognozy kończą się na przełomie lutego i marca.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić