Film zobaczyła cała Polska. Franciszek Sterczewski przerywa milczenie

325

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski usiłował pomóc migrantom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej. W środę rano zabrał głos na Facebooku. "Prawie się udało" - napisał. Ostatecznie powstrzymały go służby.

Film zobaczyła cała Polska. Franciszek Sterczewski przerywa milczenie
Poseł próbował dostarczyć jedzenie uchodźcom (Twitter)

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest napięta i odbija się szerokim echem. Poseł KO Franciszek Sterczewski uznał, że trzeba pomóc znajdującym się tam migrantom. Po nieudanej próbie dostarczenia wsparcia zamieścił mocny wpis na Facebooku.

Ilu żołnierzy jest potrzebnych, by powstrzymać posła z siatką jedzenia i leków dla głodnych i schorowanych? Od ponad dwóch tygodni grupa ludzi jest zamknięta w kordonie przez polsko-białoruskie służby. Wbrew temu, co twierdzi propaganda PiS, obóz znajduje się na terenie Polski. Gdyby było inaczej, to Straż Graniczna i Policja otaczające obóz nielegalnie przekroczyły granicę Białorusi. Dlatego po prostu mam prawo tam podejść i skontrolować sytuację - napisał na Facebooku.

Dodał, że "uwięzione osoby nie mają jedzenia i picia. W tym momencie piją wodę ze strumyka". "Przynajmniej cztery osoby wymagają natychmiastowej opieki medycznej. Dlatego dziś robiłem wszystko, by dostarczyć im choćby siatkę z jedzeniem i lekarstwami. Prawie się udało" - stwierdził.

Niestety Straż Graniczna wolała bezprawnie uniemożliwiać mi działanie i bawić się w gonito. Dlaczego to państwo jest silne wobec słabych, a słabe wobec silnych? - zapytał na koniec, publikując jednocześnie zdjęcia, na których widać, jak próbuje przedrzeć się do migrantów.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Poseł KO na granicy polsko-białoruskiej. Tak goniły go służby

Poseł PiS wrzucił do sieci nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak Franciszek Sterczewski usiłuje dotrzeć do migrantów. "Tak proszę państwa. To poseł na Sejm RP. Franciszek Sterczewski. Niebywałe" - pisze pod filmem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić