aktualizacja 

Finlandia nabija się z gróźb Rosji. Wysłali ciągniki pod granicę

Rosja otwarcie grozi Finlandii, która chce przystąpić do NATO. W odpowiedzi na zastraszanie, Finowie wyśmiali rosyjskie wojsko. Jak? Wysłali ciągniki pod granicę z Rosją.

Finlandia nabija się z gróźb Rosji. Wysłali ciągniki pod granicę
Finlandia nabija się z gróźb Rosji. Wysłali ciągniki pod granicę (Google Maps, Twitter, Lesia Vasylenko)

Rosja grozi Finlandii, która chce przystąpić do NATO. Przedstawiciele kraju Władimira Putina ostrzegali, że przystąpienie nadbałtyckiego państwa do Sojuszu Północnoatlantyckiego będzie wiązało się z konsekwencjami.

Rosja straszy bronią jądrową, jeśli północnoeuropejski kraj wstąpi do NATO. - Nie może już być mowy o "wolnym od atomu" Bałtyku - powiedział Dmitrij Miedwiediew, poprzednik Putina. Dodał też, że Rosja będzie zmuszona wzmocnić swoją obronę.

By pokazać "siłę", w sieci opublikowano wideo mające przestraszyć Finów. Na nagraniu widać transport rosyjskiego systemu rakietowego nad fińską granicę. Może być to element zastraszania kraju chcącego dołączyć do Sojuszu.

Takich filmów będzie więcej. Czy warto się tym przejmować? Cóż, moim zdaniem nie. To jest system obrony wybrzeża. Rosja posiada podobne systemy na wybrzeżu Zatoki Fińskiej i w Kaliningradzie. Rosjanie regularnie ćwiczą ich użycie - mówił generał Pekka Toveri dziennikowi "Iltalehti".

Finlandia odpowiada na groźby Rosji. Nagranie z ciągnikami podbija sieć

Finlandia odpowiada na groźby Rosji. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać ciągniki jadące w stronę granicy Finlandii z Rosją. Tak Finowie wyśmiewają żołnierzy wrogiej armii. To oczywiście nawiązanie do przypadków kradzieży rosyjskiego sprzętu przez ukraińskich rolników. Ukraiński ciągnik stał się już niejako symbolem ruchu oporu.

Finlandia trolluje Rosję. Po wiadomości, że armia rosyjska szykuje się do ćwiczeń wzdłuż fińskiej granicy, Finowie wysyłają swoje traktory na granicę - napisała na Twitterze Lesia Vasylenko, parlamentarzystka z Ukrainy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Przyjaciel Putina w rękach Ukraińców. "Zostawiają zabitych, wywożą lodówki"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić