Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Francja. 100 nudystów zakaziło się COVID-19 na plaży

48

Prawie 100 osób, które w ostatnich dniach przebywały na plaży nudystów w Cap d'Agde, uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Lokalne władze podejrzewają, że chorych może mieć więcej. Wszystkie osoby z koronawirusem deklarują, że nosiły maseczki ochronne.

Francja. 100 nudystów zakaziło się COVID-19 na plaży
Na plaży we Francji zakaziło się około 100 osób. (Getty Images)

Co najmniej 95 osób w kurorcie Cap d'Agde uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa. W tym tygodniu mają się pojawić kolejne wyniki, zostaną także przeprowadzone dodatkowe testy u osób, które także pojawiły się w ostatnich dniach na tamtejszej plaży nudystów. 

Francja. 100 nudystów zakaziło się COVID-19 na plaży

W Cap d'Agde znajduje się jedna z największych plaż dla nudystów. Oprócz tego 50 osób zakaziło się w jednym z domów wypoczynkowych. Miejsce znane jest ze spotkań swingersów. Dyrekcja zapewnia jednak, że wszystkie procedury i zasady są surowo przestrzegane. 

Zobacz także: Łukaszenka z karabinem. Prezydent Białorusi przeleciał helikopterem nad protestującymi w Mińsku

W niedzielę we Francji potwierdzono 4900 nowych przypadków koronawirusa. To najwyższy dobowy wynik od maja. Minister zdrowia Olivier Veran ostrzegł wcześniej, że sytuacja jest ryzykowna, i powiedział, że infekcje zdarzają się głównie wśród młodych osób, które chodzą na imprezy oraz do klubów.

Veran wykluczył jednak kolejną całkowitą blokadę we Francji. Łącznie odnotowanych jest tam ponad 242 tys. przypadków koronawirusa i ponad 30 tys. zgonów. Podobnie jak we Francji, niepokojący wzrost liczby przypadków koronawirusa pojawił się m.in. w Hiszpanii, Niemczech i Szwajcarii.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić