o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wybory 2020. Frekwencja w wyborach prezydenckich. Może paść rekord

21
Podziel się

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała w trakcie konferencji prasowej o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania na godz. 12. Potwierdziły się przewidywania Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka o wysokiej frekwencji.

Wybory 2020. Frekwencja w wyborach prezydenckich. Może paść rekord
(YouTube.com, Państwowa Komisja Wyborcza)
bESxCzoB

Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej w trakcie drugiej niedzielnej konferencji prasowej poinformowali o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania.

Mamy dobre, a nawet bardzo dobre wiadomości - powiedział Sylwester Marciniak, Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie 2020. Bardzo wysoka frekwencja

Do godziny 12.00 frekwencja wyniosła 24,08 proc. To znaczny wzrost w stosunku do poprzednich wyborów prezydenckich, które odbyły się w 2015 roku. Pięć lat temu w pierwszej turze w całej Polska frekwencja do godz. 12 wyniosła 14,61 proc. Rekord frekwencji w Polsce padł w 1995 r., kiedy w I turze wyborów prezydenckich poszło do głosowania blisko 65 proc., a w drugiej niemal 70 proc. uprawnionych.

bESxCzoD

Wybory 2020. Województwa z najwyższą frekwencją

Najwyższą frekwencję do godziny 12:00 zanotowano w województwie mazowieckim, gdzie wyniosła 26,36 proc. Drugie jest woj. małopolskie z wynikiem 25,32 proc., a trzecie miejsce zajęło woj. podlaskie: 25,16 proc. Natomiast najniższą frekwencję zanotowano w województwie opolskim, gdzie wyniosła 20,6 proc.

Najwyższa frekwencja w Warszawie

W stolicy do godziny 12.00 zagłosowało 29,59 uprawnionych. Drugie miejsce zajęła Zielona Góra - 28,58 proc., a trzecie Toruń z wynikiem 28,42 proc. Przewodniczący PKW podkreślił, że we wszystkich dużych miastach frekwencja wyniosła powyżej 20 proc. Ostatnie miejsce zajął na tej liście Gdańsk z frekwencją 22,11 proc.

bESxCzoJ
Zobacz także: Studio Wyborcze PKW: Wybory Prezydenta RP 2020 – konferencja prasowa 28 czerwca 2020 r. godz. 13:30

Wybory 2020. Nieliczne incydenty

W Jedwabnie niedaleko Szczytna mężczyzna został zaatakowany w czasie rozwieszania plakatu. W OKW nr 100 w Toruniu przewodniczący komisji był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie wykryto 2,62 promila alkoholu.

bESxCzoK
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus a wakacje. Dlaczego lekceważymy wirusa SARS-CoV-2?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxCzpe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
czarny
rok temu
Wstyd mi za tych co nie poszli na wybory i nie chodzi mi na kogo by zagłosowali tylko o to że nie oddali głosu Ważą się dalsze losy naszego kraju a oni mają to w d...e
Nietro
rok temu
Jestem z wawy a przebywam na urlopie na wybrzeżu dopisałem sie do listy wyborców i zagłosowałem. Uważam, że tylko bezmyślni i nieodpowiedzialni obywatele olewają wybory.. Skoro nie głosujesz to później nie wymądrzaj się... Żenada
Śląsk
rok temu
Dzisiaj taka sytuacja: stoję w sali wyborczej i czekam na swoją kolej, nagle jedna starsza Pani chcąc oddać głos prosi Pana o pokazanie na liście, który z kandydatów jest z PISu, bo nawet nie wiedziała jak kandydat z tej partii się nazywa 🤦🤦🤦 takim ludziom powinno się odebrać prawo do głosowania. Szlag człowieka trafia.
bESxCzpf
polakMały
rok temu
#Bosak2020
juzza5godzin
rok temu
totalna POrażka
Leosia
rok temu
Ruszcie swoje cztery litery i oddajcie swój głos, żebyście potem do nikogo nie mieli pretensji; reklamacje uliczne nie będą uwzględniane!
Gość
rok temu
Nareszcie naród się obudził.
Jolka
rok temu
Ja głosowałem bez kolejki zdalnie;)
Wyborca
rok temu
Trzaa glosowac
POwyborach
rok temu
beda POpłakiwać przegraną
hmn
rok temu
Zdalne i korespondencyjne głosy pójdą na jednego znanego nam kandydata.
Ooooooo
rok temu
Głosowanie to obowiazek każdego uprawnionego do głosowania Polaka. Potem ci co nie głosują najwicej mają do powiedzenia.
Obyczajowy
rok temu
A do sklepu tez chodzicie zdalnie
bESxCzoX
Pozdro
rok temu
Dlatego ja z mężem wzięliśmy przykład z polityków i postanowiliśmy głosować zdalnie! Jesteśmy nad polskim morzem brak kolejek i tłoku! Leżymy na piasku słoneczko świeci A my zajadamy się metka z suchym chlebkiem popijam gorzką z kola i jest super! A mówią że drogo nad morzem:) Wybraliśmy głosowanie zdalne gdyż ta forma glosowania jest bardzo bezpieczna i nie zagraża naszemu zdrowiu! Pozdrawiamy! Beata z Juzkiem:^)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić