Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Giertych rozpętał burzę. Poszło o pomnik Kaczyńskiego w Warszawie

532
Podziel się:

Roman Giertych utworzył na Twitterze ankietę, w której pytał o usunięcie Lecha Kaczyńskiego z centrum Warszawy. Szybko zareagował na to europoseł PiS Joachim Brudziński. Doszło do ostrej wymiany zdań.

Giertych rozpętał burzę. Poszło o pomnik Kaczyńskiego w Warszawie
Giertych pyta na Twitterze: Czy jesteś za usunięciem pomnika Lecha Kaczyńskiego z centrum Warszawy i wybudowaniem w tym miejscu Pomnika Ofiar Epidemii Covid? (Getty Images)

Ankieta utworzona przez Romana Giertycha w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej wzbudza w sieci niemałe kontrowersje. "Czy jesteś za usunięciem pomnika Lecha Kaczyńskiego z centrum Warszawy i wybudowaniem w tym miejscu Pomnika Ofiar Epidemii Covid?" - zapytał Giertych na Twitterze.

Do tej pory na pytanie mecenasa odpowiedziało ponad 12 tys. użytkowników (stan na 11 kwietnia, godz. 16:20). Ponad 70 proc. ankietowanych opowiedział się za tym pomysłem, a ponad 22 proc. odpowiedziało "nie".

Brudziński kontra Giertych. Starcie na Twitterze

W internecie zawrzało. Pomysł bardzo nie spodobał się m.in. europosłowi PiS Joachimowi Brudziński, który nie omieszkał podzielić się swoją opinią w tej sprawie. W swoim poście użył ostrych słów wobec autora ankiety.

11 lat temu Tusk rozpoczął nową, jeszcze bardziej ohydną wersję przemysłu pogardy. Posłużył się kreaturą Palikotem. Dziś na podorędziu ma dodatkowo Giertycha. Tak były narodowiec i twórca nowej MW, znienawidzony przez GW i mainstream, "zborsuczyl" się, łasząc się nich żałośnie – napisał Brudziński na Twitterze

Roman Giertych nie pozostał dłużny i szybko odgryzł się europosłowi PiS. - Epitety od człowieka, który całą swoją karierę zawdzięcza temu, że Jarkowi organizował fajne wakacje (Jojotravel) i dbał, aby wódz się podczas nich nie przeziębił, w ogóle mnie nie dotykają - zripostował mecenans.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego został odsłonięty 10 listopada 2018 roku na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. PiS odebrał miastu zarządzanie placem i nadał przestrzeni status "terenu zamkniętego". W głosowaniu przed jego budową większość ankietowanych Warszawiaków była przeciwna stawianiu pomnika.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(532)
xxxl
9 miesięcy temu
jeszcze troche i zniknie znikną ulice , ronda oraz z Wawele wyjedzie z hurgotem już się władza kończy i skończą się przywileje
ben
rok temu
Pomnik Qnia POstawić i ciekawe czy bedzie za rozbiórką????
antyfryz
rok temu
Że będzie zwalony to już kwestia niedalekiej przyszłości Przyjdę na tą uroczystość, tak jak na uroczystość zwalenia dzierżyńskiego z piedestału.
Mirek
rok temu
Przenieść do muzeum i postawić obok Lenina.
Jestem ZA
rok temu
!!!!! !!! Z tym, że zamiast pomnika ofiar Covid-19 lepiej byłoby wybudować lub doposażyć jakiś szpital. Pomników nam nie brakuje - wiele z nich jest nawet całkiem zbędnych.
O2k
rok temu
Och Jojo nie piekl się przecież to wasz były kalicjant
Lew
rok temu
Giertych jesteś bardzo niedobrym człowiekiem karma wraca wielokroć
a ty
rok temu
Gdzie ta sonda .Jestem za
kamienicznik
rok temu
dlaczego koń jest taki wredny co nie może już przekrętów robić...?
dem
rok temu
Demokraci z o2 kogo nie wolno ranić !
czytelnik
rok temu
po co jakikolwiek pomnik , może trochę zieleni
czytelnik
rok temu
Pijaczyna bez sukcesów ma pomnik
janusz
rok temu
Kult jednostki już był.I jak się to skończyło?
Hanka
rok temu
Po pierwsze przekwaterować Lecha z żoną na Powązki!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić