o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Rocznica smoleńska. Taczka z kukłą, protesty i zatrzymania w Warszawie

87
Podziel się

Równocześnie z sobotnimi obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej odbyły się protesty. W pobliżu placu Piłsudskiego w Warszawie policja zatrzymała co najmniej sześć osób - wynika z informacji rzecznik Komendy Stołecznej Policji, cytowanego przez PAP.

Rocznica smoleńska. Taczka z kukłą, protesty i zatrzymania w Warszawie
Protesty na obchodach rocznicy smoleńskiej (PAP, Andrzej Lange)
bEipThhh

Protest rozpoczął się o godzinie 7:00 rano w Ogrodzie Saskim, w pobliżu miejsca ceremonii upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Protestujący byli wyposażeni m.in. we flagi z logo Strajku Przedsiębiorców, barwy narodowe i żółte tulipany z czarnymi wstążkami. Grupa osób prowadziła taczkę z kukłą, która na głowie miała przyczepione zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

Protesty na rocznicy smoleńskiej

Miejsce uroczystości było ogrodzone barierkami oraz obstawione kordonem policji. Wejścia na plac Piłsudskiego strzegły także policyjne patrole konne. Uczestników protestu zebrało się w sumie kilkudziesięciu.

bEipThhj

Około 8:00 rano rozpoczęły się pierwsze przepychanki. Uczestnicy protestu mieli przeć na policjantów i rzucać świece dymne i petardy. Wszystkiemu towarzyszyły okrzyki "j... PiS" i "Precz z kaczorem dyktatorem".

Policja ostatecznie zatrzymała co najmniej 6 protestujących osób - poinformował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

bEipThhp
Mieliśmy do czynienia z naruszeniem nietykalności, a także znieważeniem policjanta i odmową podania danych. Policjanci podczas interwencji użyli środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i siły fizycznej - powiedział nadkomisarz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEipThhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(87)
ada
2 miesiące temu
Pis od samego początku stawiał tezę zamachu. Dlaczego po 11 latach nie powstał raport ukazujący choćby poszlaki ..? test z parówką mnie nie przekonał. Podobno do produkcji parówki używa się innych materiałów niż do produkcji skrzydeł samolotu, ale nie wiem czy to prawda, bo komisja dopatrzyła się wspólnych cech. Sam już nie wiem... oświećcie mnie, bo od tamtego czasu nie zjadam parówek
leon
2 miesiące temu
Każdy wie kto jest winien wypadkowi w Smoleńsku, i po co robić na okrągło szopkę.
Dario
2 miesiące temu
Agentura
bEipThhL
Julita
2 miesiące temu
Czuję się znieważona takimi działaniami służb i rządu. Wolność zgromadzeń musi być - czego się boją ?
Aaaa
2 miesiące temu
Sam bym tam pojechał,ale kręgosłup ,i bardzo dobrze zrobili niech wiedzą rządzący i jarek co uch będzie czekało ,chyba że na naród puszcza wojsko i ten WOT macierewicza,nawet za komuny w stanie wojsko nie było przeciw Polakom ,tylko jednostki takie jak teraz wierne pisowi,na pohybel PiS-u
Krzysiek
2 miesiące temu
Cz ktoś kto pisze że cały naród wie że naród to nie garstka krzykaczy tylko liczy się opinią większości uczciwie pracującej i uczącej się czyli ludzi myślącej zgodnie ze swoim sumieni
Zołza
2 miesiące temu
Co do katastrofy Smoleńskiej powinni wszystkich w miejscu wypadku złożyć w jednym miejscu i zrobić ogólny pomnik a nie kombinowac ekshumacje itp wszystko kosztem podatnika. A po drugie czemu prezydent na Wawel?????? TO MIEJSCE DLA KRÓLA a nie prezydenta!!!!!! Kto to wymyślił i dlaczego z naszych pieniędzy mało im???????????!!!!
Żałuję że jes...
2 miesiące temu
Ja mam jedno krótkie zdanie. TO JEST CHORY KRAJ!!!!!!!
Żałuję że je...
2 miesiące temu
Mam dziecko niepełnosprawne i od rządu 215zł płakać się chce. A ile rząd wydaje co MC na Ich miesięcznice?????? ONI JUŻ PAMPERSÓW NIE POTRZEBUJĄ!!!!!
Cegla
2 miesiące temu
Znowu temat zastępczy ,tu się wazą sprawy Polski i Polaków a oni dalej po trupach idą wzaparte byle zlikwidować Polaków i przejąć całkowicie Polskę!!!!
Parapet
2 miesiące temu
I tak robią Polaków w bambuko ,nam wszystko odbierają ale rocznica Smoleńska !!..sami sobie dopowiedzcie ..
Tu 114
2 miesiące temu
Tu 154M to najszybszy samolot poddźwiękowy inspirowany Boeingiem 727 z tym, że Inżynierowie Radzieccy dla pewności dodali trzeci dźwigar w płacie(biuro konstrukcyjne Tupolewa specjalizowało się w budowie bombowców-produkcja cywilna jakby uboczna). Z trzeciego dźwigara Putin pewnie nie jest zadowolony. Tylko głupiec wierzy w to, że radzieckie przewymiarowane żelastwo jest w stanie pokonać brzoza. Nawet nie wiecie co jecie a wypowiadacie się na tematy lotnicze. Pseudo specjaliści od kaczyzmu. Żenada. To nie była katastrofa, to była egzekucja. Współczuje wnukom Donalda. Mieć dziadka Pinokia to splendoru nie przynosi.
Nel
2 miesiące temu
Chamstwo
bEipThhD
Wwnwn
2 miesiące temu
Dzieki Donaldowi do dziś nie mamy wraku ciekawe co chcą ukryć
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić