Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Giertych tęskni za Wąsikiem i Kamińskim? Jednoznaczny wpis posła KO

89

Romanowi Giertychowi brakuje kontaktu z Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem? Wszystko na to wskazuje. Poseł Koalicji Obywatelskiej żali się na Twitterze, że "stracił kontakt" z byłymi szefami CBA. To może się jednak zmienić. Kamiński i Wąsik znów mogą spotkać się z Giertychem na sali sądowej.

Giertych tęskni za Wąsikiem i Kamińskim? Jednoznaczny wpis posła KO
Roman Giertych szuka kontaktu z Kamińskim i Wąsikiem (Getty Images)

Poseł Roman Giertych wyrasta na największego antagonistę Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. To m.in. on stał za oskarżeniem polityków w sprawie przekroczenia uprawnień.

Parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej był też autorem wniosku o doprowadzenie ówczesnych posłów PiS do więzienia po wyroku skazującym.

Ostatnio Wąsikowi, Kamińskiemu i Giertychowi jest jednak nie po drodze. Wspomniał o tym sam były szef LPR, który wyraźnie stęsknił się za byłymi szefami CBA i MSWiA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program specjalny Wirtualnej Polski, wydanie 10.01
Najpierw straciłem kontakt z Wąsikiem i Kamińskim, gdy skończyła się ich sprawa karna, gdzie reprezentowałem pokrzywdzoną. Potem straciłem, gdy przestali przychodzić do Sejmu, bo im mandaty wygasły - żali się Giertych w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Giertych znów spotka Kamińskiego i Wąsika?

Okazuje się, że niedługo politycy znów będą mogli się spotkać. Być może miejscem konfrontacji po raz kolejny będzie sprawa sądowa.

Poseł Koalicji Obywatelskiej poinformował, że prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie wywierania nacisków na prokuratorów z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Chodziło o wymuszenie postawienia zarzutów Giertychowi w sprawie spółki Polnord.

Dzisiaj jednak wróciła nadzieja! Do zobaczenia wkrótce - napisał na Twitterze sam zainteresowany.

Dodajmy, że wszczęcie prokuratorskiego śledztwa nie oznacza jednocześnie, że do rozprawy dojdzie. Ze słów Romana Giertycha wynika jednak, że polityk Koalicji Obywatelskiej zrobi wszystko, aby tak właśnie się stało.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić