Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

Paweł Jabłoński wykluczony z komisji śledczej. Giertych: "Zachowaj chusteczki"

42

Polityk PiS Paweł Jabłoński został wykluczony ze składu komisji śledczej do spraw wyborów korespondencyjnych. Miało to związek z ujawnioną treścią maila, z którego wynika, że Jabłoński miał odbywać konsultacje z byłym premierem Mateuszem Morawieckim odnośnie wycofania się z decyzji o przygotowaniach do wyborów kopertowych. Teraz komisja zdecydowała, że wezwie posła PiS w charakterze świadka. Sytuację skomentował w mediach społecznościowych Roman Giertych.

Paweł Jabłoński wykluczony z komisji śledczej. Giertych: "Zachowaj chusteczki"
Polityk PiS Paweł Jabłoński został wykluczony ze składu komisji śledczej do spraw wyborów korespondencyjnych (PAP)

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych zdecydowała o wykluczeniu z jej prac posła PiS Pawła Jabłońskiego. Za wykluczeniem polityka Prawa i Sprawiedliwości głosowało sześcioro posłów. Nikt nie był przeciwny, natomiast jeden wstrzymał się od głosu. Posłowie PiS wyszli z sali i nie wzięli udziału w głosowaniu.

Jabłoński został wykluczony z prac komisji ze względu na doradzanie w sprawie wyborów korespondencyjnych, już w sytuacji, gdy było jasne, że do nich nie dojdzie.

Ówczesny wiceminister spraw zagranicznych miał doradzać w sprawie usunięcia z obrotu prawnego decyzji Mateusza Morawieckiego odnośnie przygotowania wyborów przez Pocztę Polską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Paweł Jabłoński

Jabłoński wykluczony z komisji śledczej. Jest komentarz Giertycha

- W związku z głosowaniem jako przewodniczący zgłoszę niezwłocznie do prezydium Sejmu konieczność przeprowadzenia przez Sejm wyboru uzupełniającego członka komisji – poinformował przewodniczący komisji Dariusz Joński (KO). Jak zaznaczył, miejsce to jest przeznaczone dla przedstawiciela klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Na wniosek Anity Kucharskiej-Dziedzic z Lewicy komisja zdecydowała o przesłuchaniu Pawła Jabłońskiego w charakterze świadka. Przewodniczący komisji Dariusz Joński zaznaczył, że wezwanie Jabłońskiego jest powodem, dla którego został on wcześniej usunięty z komisji.

Całą sytuację postanowił skomentować w charakterystyczny dla siebie sposób Roman Giertych (KO) na platformie X.

- Ty panie Jabłoński zachowaj chusteczki na poważniejsze okazje do spocenia się - napisał Giertych w serwisie X, odnosząc się tym samym do intensywnego wachlowania się i wycierania chusteczkami przez Jabłońskiego podczas posiedzenia komicji.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić