o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

GIF wycofuje maść. Powód może zdziwić

36
Podziel się

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży maści Triderm. To preparat, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Skąd taka decyzja?

GIF wycofuje maść. Powód może zdziwić
Z aptek zniknie maść (Pixabay)
bDZUgCKt

Triderm używa się miejscowo. W skład tej maści wchodzą leki o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym.

Triderm wycofany. Dlaczego?

Ostatnio postanowiono wycofać ten specyfik ze sprzedaży. To dlatego, że informacje na opakowaniu zewnętrznym, w zakresie miejsca pakowania i nazwy importera równoległego okazały się błędne.

bDZUgCKv

Zamiast prawidłowych danych: "Przepakowano w: Pharma Innovations Sp. z o.o., Importer równoległy: Pharmavitae Sp. z o.o. sp.k." zostało napisane: "Przepakowano w: Cefea Sp. z o.o. Importer równoległy: Pharma Innovations Sp. z o.o".

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, produkt zniknął z aptecznych półek w całym kraju. Póki co nie wiadomo, jakie będą dalsze losy tej maści.

bDZUgCKB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZUgCKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
??????
6 miesięcy temu
Czym jest import równoległy? Niczym więcej jak formą dystrybucji produktów leczniczych. Importerzy równolegli nie produkują leków. Kupują je w krajach gdzie ceny są najbardziej konkurencyjne, przepakowują i sprzedają w Polsce. Import równoległy leków również zwany handlem równoległym leków jest zgodną z prawem formą obrotu towarami między krajami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w skład EOG wchodzą kraje Unii Europejskiej, Norwegia, Islandia i Lichtenstein). Import równoległy polega na kupowaniu przez licencjonowane hurtownie farmaceutyczne leków w krajach, gdzie są one tańsze, przywiezieniu ich do kraju gdzie ich cena jest wyższa, przepakowaniu w odpowiednie do danego rynku opakowania i ulotki oraz sprzedaży po cenach niższych niż produkty referencyjne sprzedawane przez producentów na rynku krajowym. POSZUKIWANIA KORZYSTNYCH RÓŻNIC CENOWYCH Importer poszukuje korzystnych różnic cenowych pomiędzy produktami polskimi oraz takimi samymi produktami zarejestrowanymi w innych krajach Unii Europejskiej, a następnie przechodzi przez proces uzyskania pozwolenia na import równoległy. D
??????
6 miesięcy temu
co to jest "Importer rownolegly? ???
far
6 miesięcy temu
Coś kombinują. Ten lek był bardzo potrzebny i skuteczny ale nie był na receptę wiec może tutaj jest coś na rzeczy? Ten Inspektorat jest dziwnie zachowujący się wobec istoty rzeczy a czepia się opakowania. Nonsens.
bDZUgCKX
$$$$$
6 miesięcy temu
Czyżby po malu zaczynali pozbawiać nas leków?
Lonia
7 miesięcy temu
Z TEGO WYNIKA ŻE DOBRY TOWAR NIE MOŻE BYĆ TANI!!!
Gadka
7 miesięcy temu
Jeżeli środki do produkcji sprowadza się z Chin to do świętego spokoju lepiej go wycofać
Smutnica 3
7 miesięcy temu
Od lat używam tej maści nidy mi nie zaszkodziła a bardzo pomaga przy ukąszeniu komara bo na drugi dzień śladu nie ma nie ma równej tej maści z innymi
1960
7 miesięcy temu
Jeszcze trochę, a wszystko wycofają.Zawsze coś znajdą, aby gnębić pacjenta.
Gość 2020
7 miesięcy temu
Od jakiegoś czasu nie ma także w sprzedaży stropu dla dzieci o nazwie Wzrostan nie wiem czy również wycofali czy co?Może ktoś wie? Bo brak jest w całej Polsce, znalazłam dopiero w Holandii za euro.
Jasne77
7 miesięcy temu
Bzdura! Ja uzywam 2 lata po terminie masci i nadal dzialaja to jest wciskanie kitu ludziom
Agi
7 miesięcy temu
Wycofanie jest zgodne z obowiązującym prawem farmaceutycznym.
Urszula
7 miesięcy temu
Masc jest po prostu za dobra....
A co
7 miesięcy temu
Idiotyzm Gif jest nie do pokonania
bDZUgCKP
Shu
7 miesięcy temu
Nie znacie się, ale się wypowiadacie. Lek został wycofany, ale nie CAŁY tylko błędnie opisane serie... Pewnie zostanie przepakowany i po krzyku.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić