o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

GIF wycofuje maść. Powód może zdziwić

36
Podziel się

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży maści Triderm. To preparat, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie. Skąd taka decyzja?

GIF wycofuje maść. Powód może zdziwić
Z aptek zniknie maść (Pixabay)
bDnfXftx

Triderm używa się miejscowo. W skład tej maści wchodzą leki o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym.

Triderm wycofany. Dlaczego?

Ostatnio postanowiono wycofać ten specyfik ze sprzedaży. To dlatego, że informacje na opakowaniu zewnętrznym, w zakresie miejsca pakowania i nazwy importera równoległego okazały się błędne.

bDnfXftz

Zamiast prawidłowych danych: "Przepakowano w: Pharma Innovations Sp. z o.o., Importer równoległy: Pharmavitae Sp. z o.o. sp.k." zostało napisane: "Przepakowano w: Cefea Sp. z o.o. Importer równoległy: Pharma Innovations Sp. z o.o".

Decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, produkt zniknął z aptecznych półek w całym kraju. Póki co nie wiadomo, jakie będą dalsze losy tej maści.

bDnfXfua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Xxx
4 tyg. temu
Wycofanie zgodnie z prawem powinno być wtedy gdy lek zagraża życiu i zdrowiu pacjenta. W tym przypadku nie ma takiego zagrożenia. Głupota poraża.
Noni
4 tyg. temu
W tym przypadku głupota przepisów jeśli maść jest dobra.
Hesia
4 tyg. temu
Maść właśnie używam jest bardzo dobra
bDnfXfub
Aleksandra
4 tyg. temu
Jestem laryngologiem. Przez lata obserwowałam znakomite efekty maści!!! Po raz kolejny administracyjną decyzją z powodu jakiegoś bzdurnego defektu formalnego wylewa się dziecko z kąpielą. Tak zrobiono z wieloma lekami - np likwidacja kropli do nosa Sulfarinol, Moje domniemanie , że są to działania konkurencji i żadna w nich troska o pacjenta są chyba zasadne.
E_M
4 tyg. temu
A jaki ta informacja na opakowaniu ma wpływ na skuteczność tej maści? Maść bardzo mi pomogła, szkoda tylko,że nie leczy jeszcze głupoty.
Najnowsze komentarze (36)
??????
3 tyg. temu
Czym jest import równoległy? Niczym więcej jak formą dystrybucji produktów leczniczych. Importerzy równolegli nie produkują leków. Kupują je w krajach gdzie ceny są najbardziej konkurencyjne, przepakowują i sprzedają w Polsce. Import równoległy leków również zwany handlem równoległym leków jest zgodną z prawem formą obrotu towarami między krajami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w skład EOG wchodzą kraje Unii Europejskiej, Norwegia, Islandia i Lichtenstein). Import równoległy polega na kupowaniu przez licencjonowane hurtownie farmaceutyczne leków w krajach, gdzie są one tańsze, przywiezieniu ich do kraju gdzie ich cena jest wyższa, przepakowaniu w odpowiednie do danego rynku opakowania i ulotki oraz sprzedaży po cenach niższych niż produkty referencyjne sprzedawane przez producentów na rynku krajowym. POSZUKIWANIA KORZYSTNYCH RÓŻNIC CENOWYCH Importer poszukuje korzystnych różnic cenowych pomiędzy produktami polskimi oraz takimi samymi produktami zarejestrowanymi w innych krajach Unii Europejskiej, a następnie przechodzi przez proces uzyskania pozwolenia na import równoległy. D
??????
3 tyg. temu
co to jest "Importer rownolegly? ???
far
3 tyg. temu
Coś kombinują. Ten lek był bardzo potrzebny i skuteczny ale nie był na receptę wiec może tutaj jest coś na rzeczy? Ten Inspektorat jest dziwnie zachowujący się wobec istoty rzeczy a czepia się opakowania. Nonsens.
$$$$$
3 tyg. temu
Czyżby po malu zaczynali pozbawiać nas leków?
Lonia
4 tyg. temu
Z TEGO WYNIKA ŻE DOBRY TOWAR NIE MOŻE BYĆ TANI!!!
Gadka
4 tyg. temu
Jeżeli środki do produkcji sprowadza się z Chin to do świętego spokoju lepiej go wycofać
Smutnica 3
4 tyg. temu
Od lat używam tej maści nidy mi nie zaszkodziła a bardzo pomaga przy ukąszeniu komara bo na drugi dzień śladu nie ma nie ma równej tej maści z innymi
1960
4 tyg. temu
Jeszcze trochę, a wszystko wycofają.Zawsze coś znajdą, aby gnębić pacjenta.
bDnfXftT
Gość 2020
4 tyg. temu
Od jakiegoś czasu nie ma także w sprzedaży stropu dla dzieci o nazwie Wzrostan nie wiem czy również wycofali czy co?Może ktoś wie? Bo brak jest w całej Polsce, znalazłam dopiero w Holandii za euro.
Jasne77
4 tyg. temu
Bzdura! Ja uzywam 2 lata po terminie masci i nadal dzialaja to jest wciskanie kitu ludziom
Agi
4 tyg. temu
Wycofanie jest zgodne z obowiązującym prawem farmaceutycznym.
Urszula
4 tyg. temu
Masc jest po prostu za dobra....
A co
4 tyg. temu
Idiotyzm Gif jest nie do pokonania
Shu
4 tyg. temu
Nie znacie się, ale się wypowiadacie. Lek został wycofany, ale nie CAŁY tylko błędnie opisane serie... Pewnie zostanie przepakowany i po krzyku.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić