Gigantyczne kolejki po cukier. W Rosji wszystko drożeje

Rosjanie masowo wykupują cukier, którego cena gwałtownie rośnie. W niemal całym kraju przed sklepami ustawiają się gigantyczne kolejki, ponieważ każdy chce zrobić zapasy i pozbyć się tracącego wartość rubla.

Gigantyczne kolejki po cukier. W Rosji wszystko drożeje
W Rosji żywność znacząco podrożała, a po niektóre produkty ustawiają się kolejki. (Twitter)

Po nałożeniu licznych sankcji przez zachodnie państwa oraz gwałtownym spadku wartości rubla, w Rosji nastała panika konsumencka. W sklepach tworzą się kolejki, ponieważ każdy chce zrobić zakupy na zapas, przy okazji pozbywając się pieniędzy. Z dnia na dzień są one bowiem coraz mniej warte.

Gigantyczne kolejki po cukier w Rosji

Początkowo wiele osób zainwestowało w elektronikę. Teraz przyszła pora na artykuły spożywcze, w szczególności błyskawicznie drożejący cukier.

Cukier jest jednym z pierwszych towarów, który znika ze sklepowych półek w Rosji. W niektórych marketach już go nie ma. W ciągu ostatniego tygodnia kilogram cukru podrożał o ok. 13 proc. Większość Rosjan kupuje go w ilościach hurtowych, co dodatkowo przyczynia się do jeszcze szybszego wzrostu cen.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W sieci pojawiają się nagrania z różnych miast Rosji, na których widać ogromne kolejki do sklepów. Na kilku filmikach internautom udało się uchwycić przepychanki i walkę o każdą paczkę cukru. Warto zaznaczyć, że obecnie w Rosji wcale nie brakuje tego towaru, a chwilowy kryzys powstał właśnie przez panikujących konsumentów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Okazuje się, że w rosyjskich sklepach może zabraknąć innych produktów. Tysiące zachodnich firm wycofało się z Rosji na znak solidarności z Ukrainą. Są to m.in. McDonald's, IKEA, Coca-Cola czy Apple. Rosja jest także odcięta od systemu SWIFT, który odpowiada za międzynarodową bankowość elektroniczną.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Złoty będzie umocniony? Ekspert: Nie jest tak, że NBP jest bezbronny
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić