Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Gigantyczny przemyt. Organizatorem syn znanego polityka

40
Podziel się

Jakiś czas temu głośno było o ogromnym przemycie papierosów z Białorusi do Polski. Ma za nim stać syn znanego polityka z regionu związanego z PSL.

Gigantyczny przemyt. Organizatorem syn znanego polityka
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)
bETqfkPV

Jakiś czas temu głośno było o zorganizowanej grupie przestępczej. Sprowadzali oni papierosy z Białorusi do Polski. Teraz śledczy ogłosili, że na jej czele miał stać syn znanego polityka z PSL.

Pan ten, prócz zarzutu przemytu 38,9 tysięcy kartonów papierosów, co powodowało uszczuplenie podatku akcyzowego w kwocie 6 mln 754 tys zł 874 zł, jest też podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupa przestępczą - powiedział Jacek Drabarek, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie.
bETqfkPX

Prawdopodobnie chodzi o Kamila I. - syna wójta gminy Terespol. Miał on planować przemyt i dalszą dystrybucję papierosów, a także finansować ich zakup.

Do rozbicia szajki doszło na początku kwietnia, tuż przed Wielkanocą. Śledczy dotarli do dowodów, świadczących o działaniach Kamila I. Mimo to, Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej "ze względu na brak tzw. przesłanki ogólnej" nie wyraził zgody na tymczasowe aresztowanie Kamila I. Lokalne media zwracają uwagę, że sąd nie zakwestionował jednak zebranych dowodów i przyznał, że materiał wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez mężczyznę zarzucanych mu czynów.

Do aresztowania ostatecznie doszło. Prokuratura wnioskowała o to do Sądu Okręgowego w Lublinie. Podejrzany spędzi w areszcie trzy miesiące - informuje portal Podlaski.info.

bETqfkQd

Nie jest to pierwszy konflikt syna wójta z prawem. Już w 2019 roku przewoził on papierosy bez znaków akcyzy i próbował uciekać przed policją. Pościg skończył się w rowie. Mężczyzna dostał karę grzywny w wysokości 10 tys. złotych, ograniczenie prawa do kierowania pojazdami mechanicznymi i 3 miesiące ograniczenia pozbawienia wolności. Papierosy również przepadły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETqfkQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
PiSkata
7 miesięcy temu
A co tam słychać u księdza Nieszydło? Trzymie sie jakoś chłopaczyna? Daje radę utrzymać rodzinę co by mamcia miała radość z wnuków?
JANEX
7 miesięcy temu
Nauczyli się kraść za rządów PO PSL i myślą że tak będzie dalej przećierz to sami oszuści i złodzieje ani jeden uczciwy w tej partii,niestety nasz rząd jest pobłażliwy dla takich złodzieji a szkoda że nie ma sprawiedliwości
Lukaku
7 miesięcy temu
Prawo jest bardzo 'wyrozumiałe' dla osób majętnych. Jakaś taka PRLowska pozostałość, że każdy z nas to niby równy człowiek do każdego innego, ale jednak jak się okaże, że mówimy o synu prezesa, czy jakiejś innej 'persony', to nagle decydenci mają motyle w brzuchu... I kilka banknotów więcej w kieszeni. Równość w tym kraju to ułuda, tak samo jak szacunek do bliźniego, w (jak to czesto się pięknie o nas mówi) naszym wybranym, chrześcijańskim, Bożym narodzie.
bETqfkQz
aw15
7 miesięcy temu
Za to PiSdowaci kradną jak nikt dotąd, bezkarnie
Thomson
7 miesięcy temu
A ja za 2 jonty siedziałem w tym czymś co niektórzy nazywają krajem albo co gorsza ojczyzną 8 miesiecy na Ciupagi . 8 miesięcy bo nie chciałem przyznać się i prokurator stwierdził ŻE jak nie chce się przyznać to sobie po siedzę i przemyśle pewne sprawy że na robiłem prokuraturze tyle problemów i roboty . Jacy ludzie ( choć nie wolno ich nazywać ludźmi , bo świnie mają więcej rozumu ) Taki kraj mamy !!! Są równi i równiejsi ! .
Alan
7 miesięcy temu
Powinni go od razu aresztować. Widzę że w Polsce są święte krowy z rodzin polityków, którym wymiar sprawiedliwości pobłaża. Taki sprawca powinien trafić na 25 lat odsiadki z obowiązkiem pracy a minimum na 15 lat i otrzymać konfiskatę mienia w całości.
wb.
7 miesięcy temu
"ograniczenie pozbawienia wolności" taka "mądra" i skomplikowana konstrukcja prawna, której nawet nawet Ziobro jeszcze nie wymyślił> Nic dziwnego, że autor, taki "ekspert" sygnuje artykuł tylko inicjałami, ukrywa nazwisko.
JMJr
7 miesięcy temu
Dwa idiotyzmy: pierwszy to "Kamil I.syn wójta Terespola" Chyba tylko kretyn nie znajdzie nazwiska; Drugie "znany polityk" komu znany? C chyba tylko mieszkańcom Terespola i okolic ale jest sensacyjny tytuł.
sam
7 miesięcy temu
Syn znanego polityka !!!Wójt jest znanym politykiem ??? kto go zna, okoliczne wioski ?
Zygi z Legnic...
7 miesięcy temu
Początkowo sąd nie aresztował syna wójta, dlaczego? później zmieniono decyzję. Pytam się W JAKIM KRAJU MY ŻYJEMY? Prostaczka w pasiaki, a swoich po odznaczenia
WWW
7 miesięcy temu
Ha,ha,ha,ha ,ha,ha,ha ,ha,ha,ha ...................!!!!!!!!!!!!!!!!
jacek
7 miesięcy temu
co nie podlega pod ,, taśmy ,,???? --z duzej burzy mały deszczno co z innymi było posiedzieli w areszcie a jak sprawa ucichła to i wypuścili
serenada o te...
7 miesięcy temu
Teraz przypominam sobie jak PSL walczył z Gowinem że ten zlikwidował część sądów powiatowych które potem zostały przywrócone. A to była i jest główna ostoja PSLu .
bETqfkQr
DZIAŁACZ REGI...
7 miesięcy temu
TERAZ PRZEMYT NA SIEDEM BANIEK A ILE TAKICH JUŻ SIE ODBYŁO?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić