Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Google Maps. Dwa tajne miejsca na Pacyfiku i Morzu Wschodniosyberyjskim

3
Podziel się:

Na mapach Google'a możemy znaleźć dwa tajne miejsca, które zostały zamazane. Co znajduje się na tych wodach? Zamalowane terytoria znajdują się na Pacyfiku i na Morzu Wschodniosyberyjskim.

Google Maps. Dwa tajne miejsca na Pacyfiku i Morzu Wschodniosyberyjskim
Tajne miejsca, oznaczone na mapach Google. Co tam się znajduje? (Google Maps, Mapy Google)

Na Pacyfiku i Morzu Wschodniosyberyjskim znajdziemy dwa dziwne miejsca, które ewidentnie zostały potraktowane jako ściśle tajne. Jedno z nich to wyspa należąca do Polinezji Francuskiej, natomiast drugą zalicza się do Wysp De Longa.

Mururoa, bo tak nazywa się ląd, który widzimy na zdjęciu (po lewej), należy do Francji. Na atolu przeprowadzano testy broni jądrowej. W latach 1966-1996 miało miejsce 164 takie zdarzenia.

Co najciekawsze, na wyspie znajdują się stacje do analizy skażenia promieniotwórczego powietrza (informuje Rada do Spraw Atomistyki). Opatentowane zostały przez instytut z Warszawy.

Na drugiej wyspie natomiast... najprawdopodobniej nie ma dosłownie nic. W Internecie bez problemu można znaleźć zdjęcia, na których widać, że na wyspie leży śnieg i nic ponad to. Wspomniane tajemnicze miejsce jest własnością Rosji.

Dlaczego zostały zamalowane na Google Maps?

Dlaczego wysp nie można oglądać za pomocą satelity Google'a? Tego na sto procent nie wiadomo, jednak co do jednej z nich są pewne podejrzenia.

Wyspa Mururoa, na której prowadzono testy nuklearne, prawdopodobnie właśnie z tego powodu została utajniona. Co do drugiej wyspy natomiast, należącej do Rosji, nie ma nawet hipotez. Nie wiadomo, kto nakazał ją zablurować, jednak tak stało się także na poprzednich fotografiach, które wcześniej zrobione zostały przez satelity. Być może wyspa jednak skrywa jakiś sekret, o którym nie wiemy?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Chomick
rok temu
Jak można tak kłamać ? Wstyd
Facepalm
rok temu
76,7870475, 157,9720440 Wystarczy przybliżyć i widać co jest na wyspie ale autor pewnie nawet nie sprawdził.
O2 dno
rok temu
"Być może wyspa jednak skrywa jakiś sekret, o którym nie wiemy?" To odpowiadam autorowi tego "artykułu": tak może właśnie tak być, że wyspa jednak skrywa jakiś sekret, o którym nie wiemy. Ale niekoniecznie, może bowiem tak być, że wyspa jednak nie skrywa jakiegoś sekretu, o którym nie wiemy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić