o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Google Maps trafiło na ekran główny w CarPlay! Kierowcy czekali na to z niecierpliwością

0
Podziel się

Google Maps w końcu jest dostępne z poziomu ekranu głównego CarPlay. Teraz możemy więc korzystać z mapy, a jednocześnie podglądać tytuły obecnie słuchanych utworów.

Google Maps trafiło na ekran główny w CarPlay! Kierowcy czekali na to z niecierpliwością
Google Maps wreszcie na ekranie głównym w CarPlay (Pixabay)
bDRZqAth

Premiera iOS 13 przyniosła ogromną zmianę w interfejsie Apple CarPlay. Wprowadzono nowy ekran oparty na widżetach. Największy z nich umożliwia podgląd mapy. Do niedawna działał wyłącznie z systemowymi Mapami.

Zmieniło się to z wprowadzeniem systemu iOS 13.4. Autokult.pl podaje, że teraz w tym miejscu mogą pojawiać się też inne aplikacje, co zostało wykorzystane przez Google Maps.

Jeśli nie ustawimy trasy, to na kafelku po prostu pojawi się mapa. Kiedy już zaprogramujemy nawigację, oczywiście oprogramowanie będzie nas prowadzić do celu. Wskazówki będą wyświetlać się nad widżetem z aplikacji muzycznej, np. Spotify.

bDRZqAtj

Google Maps w końcu sprostało oczekiwaniom

Użytkownicy CarPlay blisko rok czekali na moment, w którym Google Maps udostępni takie udogodnienie. Teraz z pewnością są już w pełni zadowoleni. Mogą wszystko kontrolować bez ciągłego przełączania się między aplikacjami.

Jeżeli ktoś ma niewielki ekran, to wyświetlają mu się jedynie mapy i odtwarzacz. W przypadku większych wyświetlaczy, mogą pojawić się też np. kafelki z nadchodzącymi wydarzeniami z kalendarza.

Czytaj także:

bDRZqAtp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRZqAtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić