Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Tragedia w górach. Bus z turystami wypadł z drogi, nie żyje 17 osób

20

Tragiczne zdarzenie w północno-wschodniej Gruzji. W niedzielę z jednej z tamtejszych górskich dróg wypadł pasażerski bus. W tym wypadku zginęło 17 osób.

Tragedia w górach. Bus z turystami wypadł z drogi, nie żyje 17 osób
Górska droga (zdjęcie ilustracyjne) (Pixabay)

Dramat w Gruzji. W wypadku pasażerskiego busa zginęło co najmniej 17 osób. Trzy zostały ciężko ranne. Pojazd spadł z około 80 metrów. W środku znajdowali się turyści z Tbilisi.

Na miejsce tragicznego zdarzenia udał się gruziński wiceminister spraw wewnętrznych Josif Czelidze. Poinformował, że w busie znajdowało się 20 osób.

Ratownicy wydobyli trzy osoby z ciężkimi obrażeniami. Przewieziono ich do odpowiednich placówek. Niestety 17 obywateli zginęło - przekazał Czelidze, cytowany przez Radio Zet za PAP.

Tragedia w Gruzji. Była słaba widoczność

Okoliczności wypadku opisuje gruzińska redakcja Radia Swoboda. Jej przedstawiciele podali, że tragedia miała miejsce w pobliżu turystycznej wioski Szatili.

Do tej miejscowości prowadzi jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w kraju. Zimą nie da się jej pokonać. W niedzielę (w dniu wypadku) w tamtejszych rejonach padał deszcz. Widoczność była bardzo ograniczona.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić