Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Wrze na granicy między Polską a Białorusią. Jest wstrząsające nagranie

541
Podziel się:

W sieci pojawiło się niepokojące nagranie, zarejestrowane na polsko-białoruskiej granicy. Migranci z Bliskiego Wschodu nielegalnie próbują się przedostać do Polski. Zmuszają ich do tego białoruscy żołnierze.

Wrze na granicy między Polską a Białorusią. Jest wstrząsające nagranie
Migranci na granicy polsko-białoruskiej. (Facebook)

W związku z sytuacją, jaka ma miejsce w Afganistanie, coraz więcej mówi się o kryzysie migracyjnym. Jak udało się wcześniej ustalić o2.pl, polskie władze wzmacniają poziom bezpieczeństwa na ścianie wschodniej.

Tymczasem w sieci pojawiło się niepokojące nagranie z granicy polsko-białoruskiej. Migranci z Bliskiego Wschodu próbują nielegalnie przekroczyć polską granicę. Zmuszają ich do tego białoruscy strażnicy. Mężczyźni widoczni na nagraniu stoją na granicy pomiędzy mundurowymi ze straży granicznej z Polski, a uzbrojonymi w karabiny - jak widać na nagraniu - żołnierzami białoruskimi.

Na nagraniu słyszymy najprawdopodobniej polskiego strażnika, który zwraca się do białoruskich mundurowych: "Na Białorusi są legalnie, w Polsce nie! Dokumenty z hoteli białoruskich mają" - słyszymy na nagraniu.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do podlaskiego oddziału Straży Granicznej oraz MSWiA. Na oświadczenie wciąż czekamy.

Coraz więcej pojawia się głosów, że władze Białorusi celowo wysyłają migrantów do Polski. Prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka wykorzystuje migrantów, by zemścić się na UE za nałożenie sankcji na jego reżim za brutalne represje po wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Od kilku dni Podlaski Oddział Straży Granicznej nie podaje informacji o liczbie zatrzymanych uchodźców. W ostatnim komunikacie czytamy, że od 6 do 8 sierpnia za nielegalne przekroczenie polsko-białoruskiej granicy zatrzymano 349 cudzoziemców. Rzecznik oddziału, mjr Katarzyna Zdanowicz, przekazała w rozmowie z o2.pl, że informowanie na ten temat wzięło na siebie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wysłaliśmy do resortu zapytanie w tej sprawie. Do chwili publikacji nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 871 osób za nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej.

Zobacz także: Talibowie przejęli Afganistan. "To wstyd dla nas wszystkich"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(541)
Licho
rok temu
Brawo Strażnicy, tak trzeba, uczciwi ludzie poszliby na przejście graniczne albo do polskiej ambasady i poprosili o pomoc a nie skradali się lasami jak złodzieje.
tirowiec
rok temu
Zablokować wszystkie białoruskie tiry na granicach....szybko Łukaszence rozum wróci...
Roman
rok temu
Zapakować wszystkich do autobusów i wywieżć na niemiecką granicę....przecież tam chcą....iść...
co i gdzie
rok temu
Co się dzieje z tymi 871 osobami, które przekroczyły nielegalnie granicę?
wall
rok temu
Mężczyźni widoczni na nagraniu stoją na granicy pomiędzy mundurowymi ze straży granicznej z Polski(bez karabinów???) a uzbrojonymi w karabiny - jak widać na nagraniu - żołnierzami białoruskimi.
Gosian76
rok temu
Łukaszenko nakazuje swoim Służbą Granicznym uszczelniania każdego metra granicy. My Polacy powinniśmy zrobić to samo!!!
Motyl
rok temu
A dlaczego Białorusini nie zamówili cateringu i namiotów weselnych ,żeby ich slugusom na głowę nie kapało.
Tomek
rok temu
Powiem tak, muzułmanie nie powinni osiedlać się w Europie bo zderzenie tych kultur jest nie do pogodzenia, jednak zostawić ludzi na zimnie, bez jedzenia i picia to skandal!to brak człowieczeństwa i tym samym rząd nasz pokazał prawdziwe oblicze straszne!!!
Tomek
rok temu
Właśnie rząd pokazał prawdziwe oblicze etyki i wiary a właściwie pseudo wiary! Tego chcecie uczyć dzieci w szkole jak być potworem?
Ewka
rok temu
Nasz kraj zbydlęcił się do reszty! Katolicy są w Polsce? Jeśli brak jakiegokolwiek humanitaryzmu to znaczy że jesteście pseudo wierzący i nie wiem po co chodzicie do kościoła bo katolikami nie jesteście!!!
rozmowy kontr...
rok temu
Łukaszenko bez zgody Putina nie kiwnie palcem w bucie.
rozmowy kontr...
rok temu
To pomysł Putina i Łukaszenki.
adik
rok temu
wozy bojowe na granice serie pod nogi drygą wyżej. co to jest przedszkole. od czego jest wojsko, od parady?
Stefan
rok temu
Zaminowac granicę i strzelać bez uprzedzenia
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić