o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Gorąco na linii USA-Chiny! Wojsko w stanie podwyższonej gotowości

94
Podziel się

Chiny zarzucają amerykańskiemu okrętowi wojskowemu wpłynięcie na ich wody terytorialne na Morzu Południowochińskim. Chińska armia wysłała swoje jednostki. Wezwano Stany Zjednoczone do opuszczenia tego terenu.

Gorąco na linii USA-Chiny! Wojsko w stanie podwyższonej gotowości
(Wikimedia Commons)
bDSIqMhx

O zdarzeniu poinformował we wtorek starszy pułkownik sił powietrznych chińskiej Armii Narodowo-Wyzwoleńczej Tian Junli. Stwierdził, że amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain wtargnął na wody w pobliżu wysp Spratly bez zgody chińskiego rządu. Pekin zmobilizował swoje jednostki morskie i powietrzne, co ma na celu zmuszenie amerykańskiego okrętu do opuszczenia terenu.

Akcja Stanów Zjednoczonych poważnie naruszyła suwerenność i bezpieczeństwo Chin oraz poważnie zaszkodziła pokojowi i stabilności w regionie Morza Południowochińskiego. Wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec tej akcji – powiedział Tian.
bDSIqMhz

Amerykański okręt naruszył chińskie wody. Zdecydowana reakcja Pekinu

Pułkownik Tian Junli dodał, że chińskie wojsko pozostaje w stanie podwyższonej gotowości. Ma ono w razie potrzeby bronić suwerenności kraju. Żołnierze mają także dbać o zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności w regionie.

Archipelag Spratly. Teren sporny kilku państw

Wyspy Spratly to grupa około 100 małych obiektów fizjogeograficznych (wysepek, skał, łach i raf) położonych na Morzu Południowochińskim, mniej więcej w jednej trzeciej odległości między filipińską wyspą Palawan a południowym wybrzeżem Wietnamu. Prawo do całego archipelagu roszczą sobie trzy kraje: Chińska Republika Ludowa, Republika Chińska oraz Wietnam. Trzy inne państwa wysuwają roszczenia do niektórych z tych obiektów, są to Filipiny, Malezja oraz Brunei.

bDSIqMhF

Obejrzyj także: Pięć nowych wysp. Głos zabrało rosyjskie wojsko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSIqMia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Artur O
4 miesiące temu
nie wiedzialem że są okręty cywilne, Jakość wykształcenia wybitnie spada panie blogerze, Smutne. Za komuny to matury by nie dali
anty
4 miesiące temu
To już nie ten czas kiedy Chiny udzielały USA siedemset osiemdziesiątego czwartego "poważnego" ostrzeżenia.
oko
4 miesiące temu
A co na to USA ? bo w artykule jest tylko wypowiedź Chińskiego generała,
bDSIqMib
Waldi
4 miesiące temu
Świat stanął na głowie,a upadek będzie bardzo bolesny dla narodów.
5858
4 miesiące temu
jankesi szukaja guza i w koncu go znajda.Swiat sie zmienil ale oni jeszcze tego nie zrozumieli !
Najnowsze komentarze (94)
obserwatoe
miesiąc temu
Od kiedy to morze chinskie jest terytorialnie chinski?
Hmnmmm...
4 miesiące temu
Chiny budują sztuczne wyspy na wodach międzynarodowych i wykorzystują to jako pretekst do zwiększania obszaru swych wód terytorialnych:) Ta metodyczna ekspansja stanowi zagrożenie dla suwerenności państw regionu oraz narusza prawo międzynarodowe. Nikt ich tam nie lubi:)
marzenie
4 miesiące temu
Kowboje myślą że Świat jest ich
Zbyszek
4 miesiące temu
Pewne jest, że Armia Chińskiej Republiki Ludowej za jakieś dwa trzy lata będzie mocniejsza i na takie zachowanie intruza odpowie wysyłając go na dno.
Luty1945Jałta
4 miesiące temu
Chińczycy doskonale wiedzą, że nie zarzyna się kury, która jeszcze znosi złote jajka.JESZCZE znosi.A jak przestanie to ...kura na rosół.
Jacek
4 miesiące temu
,, do opuszczenia tego terenu." Morze to nie teren !! Do opuszczenia tego rejonu !! Jan, opamiętaj się !!!
ip123
4 miesiące temu
Ciekawą historię ma Archipelag Spratly . Należał zawsze do Cesarstwa Chin.
Herr Flick
4 miesiące temu
A nie było tam naszego najnowszego ORP "Przemko"? A nie, przepraszam, to przecież holownik. No chyba że "prze(c)holował, a to już inna inszość...
bDSIqMhT
abc
4 miesiące temu
Zatopić okręty naruszające granicę i po sprawie
Icchak
4 miesiące temu
Liberały (komuniści) w USA zafałszowały wybory, żeby ich bajden doszedł do władzy i proszę - już wojna, a jeszcze nie został zaprzysiężony.
głościu53
4 miesiące temu
Radzę skośnym nie zadzierać ze Stanami wszystko już od nich ukradli wszelkie technologie i myślą że już im wszystko wolno
Majtek Morski
4 miesiące temu
USA pokazują, że nie akceptują aneksji wysepek, raf, akwenu. Demonstrują przepływając pokojowo, pokazując uzbrojenie. Taka postawa jest obroną mniejszych państw które sa narażone na dominację chińską. A ponadto USA bronią swego "obszaru operacyjnego". Z takiego powody były wręcz zderzeniowe konflikty na M.Czarnym pomiędzy US-Navy a flotą sowiecką. Zajrzyjcie w youtube - niezłe filmiki.
ted
4 miesiące temu
Z chinami trzeba raz na zawsze skończyć im szybciej tym lepiej , Oni już wypowiedzieli swiatu III wojnę światową wypuszczając z laboratorium koronawirusa i czekają efektów , a póżniej jak osłabią gospodarkę świata uderzą militarnie .
...
4 miesiące temu
Wszystkie znaki na niebie i ziemi, tej ziemi, mówią, że idzie wojna ;((
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić