aktualizacja 

Grasują po Poroninie. Na dowód pokazali zdjęcia

69

Na terenie Poronina w rejonie ul. Tatrzańskiej oraz Jesionkówki zaobserwowano żerującą niedźwiedzicę z młodymi. Oto niezbity dowód w postaci zdjęć. Na Facebooku gminy pojawił się też apel, który ułatwi zachowanie bezpieczeństwa na wypadek spotkania drapieżnika, który grasuje po mieście.

Grasują po Poroninie. Na dowód pokazali zdjęcia
Ślady niedźwiedzia w mieście (Gmina Poronin)

Niedźwiedź wraz z wilkiem i rysiem należy do największych drapieżników zamieszkujących polskie lasy. Jego dieta tylko w niewielkim stopniu składa się jednak z samodzielnie upolowanych ofiar. Dominującą jej część, zwłaszcza w okresie wegetacji, stanowi pokarm roślinny, w tym m.in. pąki i liście drzew, kłącza, zioła i owoce.

Ale spotkanie niedźwiedzia bywa bardzo niebezpieczne. Jak czytamy na stronie gminy Poronin, na terenie miasta, w rejonie ul. Tatrzańskiej oraz Jesionkówki zaobserwowano żerującą niedźwiedzicę z młodymi. Gmina pokazała przy okazji zdjęcia, pokazujące ślady drapieżników. Trzeba przyznać, że to robi wrażenie.

Niedźwiedzie są aktywne szczególnie po zmroku, poszukują pożywienia w ogrodach i na łąkach. Ich ulubionym przysmakiem są jabłka spadające z drzew. Prosimy o zabezpieczenie pojemników i worków na odpady oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas wieczornych spacerów - czytamy w mediach społecznościowych.

Oprócz tego pojawił się apel, który jasno mówi, że w przypadku napotkaniu drapieżnika trzeba zachować sposób i spokojnie oddalić się, nie prowokując niedźwiedzia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

O włos od tragedii w Bieszczadach

Kilka dni temu w leśnictwie Tworylczyk leśniczy został zaatakowany właśnie przez niedźwiedzia. Mimo poważnych ran i utraty dużej ilości krwi mężczyzna nie stracił przytomności i wezwał pomoc. Do szpitala rannego transportował śmigłowiec LPR.

O tym, jak unikać niedźwiedzi w lasach, a także jak zachować się w przypadku ataku przypominają w wydanym informatorze Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie. By zminimalizować ryzyko trafienia na dzikie zwierzę, przed wyjściem w góry należy sprawdzić ostrzeżenia na szlakach i nie zapuszczać się samemu w trudno dostępne rejony.

Zobacz także: Tekla nie widzi i nie słyszy. Właścicielka z lekarzem stworzyli dla niej pomoc
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić