Dziecko zaatakowane przez węża. 5-letnia Wiktoria bardzo to przeżyła

30

Rodzinny wypad zamienił się w koszmar. 5-letnia Wiktoria zetknęła się pierwszy raz oko w oko z wężem, gdy ten niespodziewanie ją... ukąsił!

Dziecko zaatakowane przez węża. 5-letnia Wiktoria bardzo to przeżyła
5-letnia Wiktoria została ugryziona przez węża w policzek. (YouTube)

Pięcioletnia Wiktoria i jej matka odwiedziły Park Motyli w Jekaterynburgu w Rosji. Jedną z atrakcji było zetknięcie się oko w oko z małym wężem. Opiekunka gada położyła go na ramieniu wyraźnie zestresowanej sytuacją dziewczynki.

Zwierzę zawinęło się wokół jej szyi. Wiktoria spokojnie stoi, do momentu, gdy niespodziewanie wąż zrywa się i chwyta ją za policzek. Opiekunka zwierzęcia od razu reaguje i uwalnia dziecko z uścisku gada. Dziewczynkę zabrano do szpitala.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ugryzienie było jak ukłucie strzykawki, a jad był na tyle łagodny, że był nieszkodliwy - nawet dla dziecka. Jednak rodzice nie ukrywają, że wydarzenie było traumatyczne dla Wiktorii.

Personel wytłumaczył sytuację. Węże są bardzo wrażliwe na zapachy i ten osobnik musiał wyczuć od Wiktorii zapach kurczaka, którego miała jeść przed wejściem do MiniZoo. Zwierzę było też zmęczone już kontaktem z ludźmi. Placówka zdecydowała, że zrezygnuje z bezpośredniego kontaktu węży z ludźmi na jakiś czas.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Przerażające odkrycie we Wrocławiu. Jadowity gatunek pająka z Brazylii w mieszkaniu
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić