o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Groza w wielkopolskim lesie. 21 jadowitych stworzeń

202
Podziel się

Mieszkanka Mosiny w woj.wielkopolskim wybrała się na spacer do lasu. Gdy szła leśnymi ścieżkami, dostrzegła kilka plastikowych pudełek. To, co w nich było wywołało w niej prawdziwą grozę.

Groza w wielkopolskim lesie. 21 jadowitych stworzeń
Jeden z pająków pozostawionych w lesie (Facebook)
bErtlgXV

Mosina to maleńkie miasteczko oddalone o 22 km od Poznania. Jego mieszkanka niedawno przeżyła chwile prawdziwej grozy.

Kobieta wyszła na spacer do lasu. Na swojej drodze spotkała aż kilkanaście porozrzucanych plastikowych pudełek. Nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyła, co się znajduje w środku.

bErtlgXX

Były to jadowite ptaszniki! Mosinianka nie wahała się ani chwili i wezwała straż miejską, która odpowiednio się nimi zajęła.

Około godz. 20 do patrolu straży miejskiej zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka, która podczas spaceru w okolicach "Czerwonki" w Mosinie odkryła porzucone pojemniki z pająkami. Strażnicy po przybyciu na miejsce zebrali i zabezpieczyli plastikowe pojemniki, prawdopodobnie z jadowitymi ptasznikami - poinformowali na swoich mediach społecznościowych strażnicy miejscy z Mosiny.
bErtlgYd

Później okazało się, że w pojemnikach znajdowało się aż 21 pająków. Strażnicy o znalezisku poinformowali Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Z uwagi na porzucenie zwierząt, co stanowi przestępstwo, o zdarzeniu powiadomiono policję. Niektóre z pojemników posiadały naklejone karteczki z nazwami napisanymi odręcznym pismem. Zapewne przyczyni się to do ustalenia sprawcy i pozwoli wyciągnąć konsekwencje za ten niechlubny występek - informuje straż miejska.

Ten gatunek pająków jest bardzo groźny dla człowieka - ze względu na jad, który wydzielają. Ukąszenie jednak nie jest śmiertelne. W większości przypadków kończy się na krwawieniu z rany i nudnościach lub wymiotach.

bErtlgYe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtlgYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(202)
Kicia
7 dni temu
To dywersja gorsza niż kiedyś stonka. Zasadzka na ludzi a nie na ziemniaki.
Robert
miesiąc temu
I dlatego hodowla tego typu stworzeń powinna być zakazana prawem lub ściśle kontrolowana. Tę pa ków nie brakuje i porzucenie inwazyjnych gatunków może spowodować katastrofę w rodzimej faunie vide inwazja pytonów na Florydzie. Na posiadanie psa tzw. groźnej rasy trzeba mieć pozwolenie, ale na hodowlę jadowitych robali czy węży już nie. Było już wiele przypadków, że znajdowano w blokach pełzające pająki i węże na gigancie.
😂😂😂
2 miesiące temu
Jadowitych stworzeń? To mojej siostry przypadkiem tam nie znaleźli? 😂
bErtlgYz
Stop głupocie
2 miesiące temu
odszukać właściciela i przykładnie ukarać ....
Zosia
2 miesiące temu
A dlaczego powiadomiono Wrocławski Uniwersystet (160km) a nie Poznański(22km)?
Jag
2 miesiące temu
Jestem pewien, że w wielkopolskich lasach żyję tysiące jadowitych stworzeń, co tam 21
Spidermon
2 miesiące temu
Gramostola calla?
moj nick
2 miesiące temu
dobrze że były w pojemnikach bo jakby obsiadły kogokolwiek to zgon na miejscu ze strachu oczywiście
biedne pającz...
2 miesiące temu
ktoś przywiózł, żeby sprzedać po złotypińćdziesiont , ale nikt nie chciał kupować, bo ten drugi powiedział że to z Czernobyla, więc ten ktoś wywiózł do pobliskiego lasu i porzucił, żeby z powrotem w Ukrainu nie wwozić, bo ten drugi powiedział też papie smerfowi, więc się na niego namierzali
Meloman
2 miesiące temu
Jakiś Niemiec, lub Austryjak był takim zagorzałym hodowcą ptaszników, że napisał nawet operetkę p.t. Ptasznik z Tyrolu.
Trampek
2 miesiące temu
Ten gatunek który jest na zdjęciu, jest akurat gatunkiem nie groźnym, my naprawdę jesteśmy 200 lat za RPA, normalnie jak małpy, jeszcze teraz usunięcie ze szkół podobnych zagadnień, to koniec.
Hers
2 miesiące temu
Ludzie mają nie po kolei w glowie, żeby porzucić tak niebezpiecznego pająka, zresztą to nie pierwszy raz, ludzie wyrzucają węże, żmije i różne zwierzęta którymi się znudza, powinna być bardzo surowa kara
Ciekawe
2 miesiące temu
Kończąc temat to ptaszniki są mniej niebezpieczne niż np psy czy koty ponieważ koty czy psy mogą przenieść choroby czy zadrapać, zagryść a ptaszniki trzymane rozsądnie i w dobrych, szczelnych pojemnikach to nie ma zagrożenia Dziękuje z Poważaniem
bErtlgYr
marson
2 miesiące temu
Bardziej niechybne było zostawienie ptaszników samych sobie w zamkniętych pojemnikach, w dodatku w lesie, gdzie szansa na znalezienie przez inne osoby jest bardzo mała.. sam posiadam ptasznika i nie wyobrażam sobie porzucenia biedactwa samemu sobie,jeśli zdecydowałbym się pozbyć, to oddałbym ewentualnie do sklepu zoologicznego,to nie są wilki ani krwiożercze zwierzęta które jak zapewnie większość osób sądzi tylko chcą zaatakować/ugryść...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić