o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

TVP robi film o Jarosławie Kaczyńskim. Tytuł mówi wszystko

108
Podziel się

Ruszają prace nad filmem dokumentalnym Telewizji Polskiej "Człowiek zbuntowany", który wyreżyseruje Ewa Świecińska. Ma on opowiadać historię Jarosława Kaczyńskiego i jego "codziennej walki" w czasach PRL.

TVP robi film o Jarosławie Kaczyńskim. Tytuł mówi wszystko
Jarosław Kaczyński (Getty Images)
bECttcXV

Bogdan Borusewicz to postać już legendarna. Działał w opozycji demokratycznej w czasach PRL. Później, oprócz tego, że kontynuował karierę polityczną, zajmował się również historią.

Teraz zaskoczyła go propozycja z Telewizji Polskiej. Zaproponowali mu udział w filmie dokumentalnym o... Jarosławie Kaczyńskim. Dzieło wyreżyseruje Ewa Świecińska.

bECttcXX

Film ma opowiadać o działalności Kaczyńskiego w latach 70. i 80., a także ukazywać jego drogę do polityki. TVP ma powoływać się na swoje archiwa, w których mają znajdować się liczne materiały dotyczące początków aktywności opozycjonistów za czasów PRL.

Kaczyński opozycjonistą? Odpowiedź jest krótka

Wydarzenia z tamtych dni mają zostać skonfrontowane ze współczesnymi wypowiedziami prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo wypowiadać się mają również "inni ważni opozycjoniści". Stąd właśnie zaproszenie do udziału w filmie dla Bogdana Borusewicza. Ten jednak nie jest zainteresowany projektem.

bECttcYd
Nie mam wiedzy na temat działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego. Poznałem go dopiero w 1988 roku. Współpracował ze mną tylko Lech Kaczyński - komentuje polityk.

TVP przewiduje zdjęcia zarówno dokumentalne, jak i fabularyzowane. Przedstawiona w filmie historia ma zakończyć się około roku 1990.

bECttcYe
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECttcYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
Marcelj
miesiąc temu
Jarosławowi nakręcą film ku jego chwale na podstawie książki jego dziadka"mein kampf"
Dionizy
4 miesiące temu
Film należy nakręcić jak oni ukrywają się za plecami Wałęsy ijak zmieniają historię program nauczania w szkołach .Był taki jeden i do czego doprowadził naród do katastrofy tylko to nie było w naszym kraju
Robol
4 miesiące temu
Jak mówi prezes TVP. Ciemny lud to kupi .
bECttcYz
Polska
4 miesiące temu
To nowy rodzaj gatunku - documental fiction. Charakteryzuje się topornym prymitywizmem i totalną fikcją popartą fikcyjnymi dokumentami. Te różowe teczki z SB zaginęły pewnej nocy. Postać niby rzeczywista i współczesna, ale ukrywająca się przed odpowiedzialnością więc wniosków wyciągnąć się nie da. Katharsis murowane dla we wszystko wierzącego elektoratu PIS.
Nick
4 miesiące temu
Murowany oskar w kategorii "najkrótszy film świata" (same napisy z nazwiskami ekipy technicznej, która te napisy wyprodukowała)
Pogubiony
4 miesiące temu
To on tę komunę obalił czy ocalił, bo to trudno rozróżnić.
Baron Munchau...
4 miesiące temu
Film pokaże nieznane fakty, z którymi skromny bohater dotąd się nie afiszował: zwycięstwo pod Grunwaldem, dowodzenie lądowaniem aliantów w Normandii, wynalezienie szczepionki na raka (oraz polonu i radu), pokonanie Chucka Norrisa w solówie na gołe pięści, no i czterokrotne zwycięstwo w Eurowizji. Komuny - wbrew pozorom - nie ocalił; to zrobił Mateuszek (o nim będzie następne oskarowe dzieło).
Nick
4 miesiące temu
"Film nie będzie składał się z suchych faktów". Gdyby miał składać się z faktów, dotyczących buntu i walki "bohatera" z systemem, to trwałby krócej niż reklama domestosa.
1955
4 miesiące temu
Tak go naród kocha że musi pilnować go armia fanów w radiowozach
Sss
4 miesiące temu
A może by tak o historii rodziny Kaczyńskich. To by był ciekawy temat dla kochających tego "Polaka".
Łukasz
4 miesiące temu
Dzieło 🤣🤣👏👏
666
4 miesiące temu
Że takiego ziemia nosi
Typ
4 miesiące temu
Ja mam lepszy pomysł na tytuł filmu o tym człowieku a mianowicie: ” o jednym takim co ukradł Polskę”
bECttcYr
Typ
4 miesiące temu
Ja mam lepszy pomysł na tytuł filmu o tym człowieku a mianowicie: ”o jednym takim co ukradł Polskę”
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić