aktualizacja 

Groźne potrącenie pieszego w Katowicach. Policja pokazała nagranie

55

Na skrzyżowaniu ulic w Katowicach doszło do bardzo niebezpiecznie wyglądającego potrącenia pieszego. Samochód wjechał w mężczyznę, który przechodził na pasach, kiedy sygnalizator pokazywał zielone światło.

Groźne potrącenie pieszego w Katowicach. Policja pokazała nagranie
Pieszy został potrącony (Policja)

Niestety na polskich drogach nadal regularnie dochodzi do potrąceń pieszych na pasach. Kolejnym przykładem jest sytuacja z Katowic. Śląska policja opublikowała nagranie, na którym dokładnie widać niebezpieczne zdarzenie. Może to być przestroga dla innych uczestników ruchu drogowego w całym kraju.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Do potrącenia doszło na jednym z katowickich skrzyżowań. Skręcający w lewo z ul. Damrota w ul. Wojewódzką kierowca chevroleta potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych na zielonym świetle mężczyznę. Na nagraniu wideo widać, że siła uderzenia auta w pieszego była na tyle duża, że ten po odbiciu się od maski wylądował na asfalcie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy przekażą Leopardy Ukrainie? Generał: Musimy myśleć o sobie

Niestety 43-letni mężczyzna nie wyszedł ze zdarzenia cało. Pieszy z obrażeniami głowy i ręki przewieziony został do szpitala. Bezdyskusyjnym sprawcą potrącenia był kierowca chevroleta. Policjanci zatrzymali 47-letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia są dalej wyjaśniane.

Kolejne potrącenie na Śląsku

Potrącenia pieszych to na Śląsku powszechny problem. Od początku roku na drogach województwa śląskiego doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których 39 osób zostało rannych. Policjanci podkreślają, że to właśnie piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Funkcjonariusze przypominają również o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych i zmniejszenia prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego i ustąpić mu pierwszeństwa.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić