Haker chciał zatruć wodę. Chodzi o niebezpieczną substancję

0

W miejscowości Oldsmar na Florydzie miał miejsce atak hakerski. Cyberprzestępcy obrali sobie za cel miejscowy zakład uzdatniania wody.

Haker chciał zatruć wodę. Chodzi o niebezpieczną substancję
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Ataki hakerskie mogą mieć zróżnicowany charakter i cel. Udowodnili to hakerzy w USA, którzy włamali się do systemu zakładu uzdatniana wody w miejscowości Oldsmar na Florydzie. 5 lutego cyberprzestępcy podjęli nieudaną próbę skażenia wody.

Sprawę ataku upubliczniono dopiero 8 lutego. Haker lub grupa hakerska włamali się do oprogramowania znajdującego się na komputerze jednego z pracowników zakładu. Dzięki temu udało im się przejąć kontrolę nad innymi systemami. Następnie stokrotnie zwiększyli ilość wodorotlenku sodu w wodzie, którego używa się do jej uzdatniania. Jak podkreśla Reuters, substancja ta w dużych ilościach jest niebezpieczna.

Zakład niezwłocznie zaalarmował o sprawie szeryfa. Szybko odwrócono polecenie w systemie, aby nie doszło do tragedii. Śledztwem zajmie się również FBI i Secret Service. Jak dotąd służbom nie udało się ustalić, kto stał za atakiem.

Ilość wodorotlenku sodu, która dostała się do wody, była minimalna i została szybko zawrócona - powiedział szeryf Gualtieri.
Zobacz także: Znana sieć restauracji na krawędzi. "Kilka tygodni"
Autor: GGG
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić