Hakerzy zaatakowali Białoruś. To zemsta!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi straciło dostęp do oficjalnej strony internetowej. Przyczyną nie jest jednak awaria techniczna, a atak hakerski. Osoby, które go przypuściły, zemściły się na rządzie Aleksandra Łukaszenki za los, jaki reżim zgotował rodakom.

Hakerzy zaatakowali Białoruś. To zemsta!
Hakerzy postanowili ukarać rząd Białorusi za to, że stosuje wobec swoich obywateli regularny terror (Twitter, @YourAnonSpider)

Aktywiści z grupy Anonymous skontaktowali się z przedstawicielami zaatakowanego ministerstwa za pośrednictwem Twittera. Na profilu "Spid3r DarkSec" pojawił się "list otwarty" do białoruskiego rządu, w którym hakerzy wzięli na siebie odpowiedzialność za atak. Wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się na radykalny krok.

Witamy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi. Strona zlikwidowana – zaczął wpis rzecznik grupy hakerskiej Anonymous.

Atak na stronę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi

Jak podkreślono, być może w przyszłości MSW Białorusi odzyska dostęp do swojej strony. Jednak wcześniej rząd tego kraju musi spełnić kluczowy warunek i zaprzestać dalszego łamania praw obywatelskich.

Kiedy zrozumiecie, jak należy traktować swoich obywateli, może się okazać, że strona znowu stanie się dostępna, ale do tego czasu pajęcze sieci będą ją oplatać – zapowiedziała grupa Anonymous. – Jesteśmy Anonymous. Nie wybaczamy. Nie zapominamy – dodano we wpisie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Członkowie Anonymous obrali za cel piętnowanie łamania praw ludzi i zwierząt. W toku działalności regularnie uderzają w rządy państw, które ograniczają wolności przysługujące swoim obywatelom czy wręcz – jak m.in. Białoruś – stosują wobec mieszkańców regularny terror.

Zobacz także: Zaskakujący wywiad Łukaszenki. "Poczuł się oszukany"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić