Strony białoruskiego rządu zhakowane. "Za udział w inwazji"

Hakerzy z grupy Anonymous włamali się na strony białoruskiego rządu - dowody na to zamieszczają na swoim Twitterze. Ich zdaniem, Białoruś jest winna "udziału w inwazji na Ukrainę".

Strony białoruskiego rządu zhakowane. "Za udział w inwazji"
Grupa Anonymous zhakowała stronę białoruskiego rządu (Getty Images, Twitter, seksan Mongkhonkhamsao)

Anonymous poinformowali o tym w najnowszym wpisie na Twitterze. Tym razem na celownik znanej grupy hakerskiej trafiły strony białoruskiego rządu. Aktywiści uważają, że ten kraj jest bezpośrednim uczestnikiem inwazji na Ukrainę.

"Wszystkie rządowe strony są offline"

Jak czytamy w komunikacie hakerów, udało im się włamać do wszystkich portali internetowych, które są związane z białoruskimi władzami państwowymi. "Wszystkie ich największe rządowe strony internetowe są offline" - napisała grupa Anonymous wieczorem 29 maja. W poniedziałkowy poranek 30 maja, serwisy nadal nie były dostępne.

W zeszłym tygodniu Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ostrzegł, że rośnie ryzyko ataków rakietowych i lotniczych z terytorium Białorusi. Jak podał, w obwodzie homelskim na Białorusi rozlokowano grupę manewrową walki radioelektronicznej białoruskich sił zbrojnych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Hakerzy atakują Rosję

Anonymous to międzynarodowa grupa hakerów i cyberekspertów, którzy z powodów politycznych walczą w przestrzeni cyfrowej przeciwko światowym rządom, strukturom politycznym i elitom.

Hakerzy zaczęli atakować Rosję tuż po tym, jak wojska Putina uderzyły w Ukrainę. Początkowo blokowali rządowe strony internetowe oraz kanały informacyjne propagandowych mediów. Hakerzy włamali się do danych Banku Centralnego Rosji i wykradli 35 tys. plików, w tym tajne umowy. Ich zdobyczą padło także 15 GB danych Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Zobacz także: Zachód przestanie pomagać Ukrainie? "Ludzie nie zdają sobie sprawy"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić