Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Hamburg. Brutalny atak na żydowskiego studenta

240

26-latek został zaatakowany, kiedy wchodził do synagogi w Hamburgu. Napastnik chciał go zabić, uderzając łopatą w głowę. Rzeczy znalezione przy podejrzanym sugerują, że to był atak o podłożu antysemickim.

Hamburg. Brutalny atak na żydowskiego studenta
(PAP, EPA, FOCKE STRANGMANN)

Brutalny atak na studenta wstrząsnął Niemcami. 26-latek wchodził do synagogi w Hamburgu, kiedy został zaatakowany. 29-latek w mundurze wielokrotnie uderzył go łopatą w głowę, próbując zabić studenta.

26-latek trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Napastnik został zatrzymany natychmiast po ataku, prawdopodobnie przez ochronę synagogi. 29-latek został opisany przez policję "zdezorientowany" tuż po ujęciu.

Wstępne śledztwo wykazało, że to prawdopodobnie był atak antysemicki. Sprawa jest przez nas traktowana jako usiłowanie zabójstwa z ciężkim uszkodzeniem ciała - oświadczyła hamburska prokuratura.

W kieszeni napastnika znaleziono rysunek swastyki. Zgodnie z opisem policji 29-latek był ubrany w strój wojskowy. Został aresztowany - informuje BBC. Na razie nie wiadomo, czy był już notowany za podobne przestępstwa.

Nienawiść do Żydów jest hańbą dla naszego kraju - oświadczyła Christine Lambrecht, niemiecka minister sprawiedliwości.
Zobacz także: Zobacz też: Katastrofa ekologiczna na Kamczatce. Tysiące martwych organizmów na plażach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić