o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Hindusi budują tajną bazę wojskową. Została odkryta przypadkiem

52
Podziel się

Indie kiedyś staną się potężnym mocarstwem, być może sklasyfikowanym na podium pod względem ekonomicznym i militarnym - zaraz po Stanach Zjednoczonych i Chinach. Z tego też powodu wiele państw drży i regularnie spogląda na ręce rządu Indii. Ostatnio odkryto tajemniczą bazę, która najprawdopodobniej powstała do celów wojskowych.

Hindusi budują tajną bazę wojskową. Została odkryta przypadkiem
Hindusi budują tajną bazę na wyspie. (Flickr, U.S. Indo-Pacific Command)
bEEpVikB

Indie, jak informuje ABC News, zamierzają wzmocnić swoją więź militarną z Australią. Jednym z ruchów najwyraźniej było zbudowanie tajnej bazy wojskowej, która została przypadkiem odkryta na Mauritiusie.

Baza, zbudowana na Oceanie Indyjskim, odkryta została przez redakcję Al Jazeery, która sprawę badała niemal od dwóch lat. Indie nigdy nie potwierdziły, że budowane od 2018 roku kompleksy na Mauritusie będą przeznaczone właśnie do celów wojskowych. Jak podaje ABC News - niejednokrotnie temu zaprzeczano.

bEEpVikD

Zdjęcia satelitarne ujawniły postęp prac na Mauritusie. Indie mają tam swoją bazę wojskową?

Zdjęcia nad Mauritusem pokazują postęp prac. Wyraźnie widać, że na wyspie powstały dwa pomosty morskie, a także jeden, duży pas startowy dla samolotów.

Redakcja Al Jazeery jest niemal pewna - odkryta baza z bardzo dużym prawdopodobieństwem wykorzystana zostanie do celów wojskowych. Ponadto warto wspomnieć, że znajduje się ona na Ocenia Indyjskim, w miejscu, które jest bardzo słabo dostępne i raczej na co dzień omijane przez statki.

Południowo-zachodni Ocean Indyjski to obszar, z którego samoloty mogą wspierać statki - mówi badacz z Kolegium Bezpieczeństwa Narodowego ANU Samuel Bashfield (Al Jazeera).
bEEpVikJ

Dodał, że, jego zdaniem, "to absolutnie idealne miejsce na bazę wojskową". Najprawdopodobniej statki i okręty należące do Indyjskiej Marynarki Wojskowej, a także samoloty będą przeprowadzać na i wokół wyspy ćwiczenia wojskowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEpVile
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
Polak
2 miesiące temu
Indie tą są supermocarstwem w śmieceniu rzek przez które najwięcej dociera śmieci i różnego plastiku do oceanu i jakoś nikogo to nie obchodzi, tylko my w UE jakieś ograniczenia i eko a na Indie żadnych sankcji, za to że w jeden rok zatruwają planetę tyle co cała Europa przez 10 lat.
Esmeralda
2 miesiące temu
Ja chciałam wybudować tajną bazę wojskową na gruzach radzieckich wojsk lwp ale uważają mnie za szurnieta i nie dostanę kredytu
yaboni
2 miesiące temu
Clinton w 8 godzin robi to , na zrobienie czego ja , potrzebuję dwie godziny. Clinton jest Hindusem
bEEpVilf
RAZA
2 miesiące temu
Piszcie,co szalony Rząd zamierza z nami zrobić nie Hindusami się zajmujecie...
Marco
2 miesiące temu
Indie będą supermocarstwem wtedy gdy zaczną produkować lub kupować uzbrojenie im potrzebne a nie poa podstawie kto dostał większą łapówkę i przeforsował coś w ministerstwie. Takiego rozgardiaszu militariów nie ma nigdzie na świecie, nawet w Polsce.
ffffffff
2 miesiące temu
jeśli o niej piszecie to jak może być tajna ???
Condor46
2 miesiące temu
śmieszy mnie to. To tak jakbym do wiecznie pustej stodoły zakładał pancerne drzwi i system alarmowy. Durne hindusy nie potrafią wyżywić swojego społeczeństwa, a budują tajne bazy. PYTAM SIĘ - PO CO? Boją się, że wróg zabierze im 200mln niedożywionych i niewykształconych nędzarzy?
Zdziwieni
2 miesiące temu
Indie mają wrogich sąsiadów.
groteska
2 miesiące temu
będzie skąd zabijać Pakistańczyków
Karat
2 miesiące temu
No teraz już nie jest tajna
ale sensacja
2 miesiące temu
Baza na Mauritiusie z racji oddalenia od jakiegokolwiek lądu poza Madagaskarem i oddalenia od wszelkich przeciwników wojskowych Indii ma co najwyżej charakter zaopatrzeniowy dla floty walczącej np. z piratami. Dla lotnictwa jest to za daleko od czegokolwiek. Najwyżej Duda się podnieci, ze mu coś koło Irlandii budują.
PL.
2 miesiące temu
Czy wykorzystano w tej konstrukcji bambus i bambosze?...
totam
2 miesiące temu
Wyspy Agalega ?
bEEpVikX
5556l
2 miesiące temu
W Indiach nie ma etosu pracy to cygański kraj i zawsze będzie biedny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić