aktualizacja 

Zapomnieli go zapiąć? Horror w parku rozrywki

60

Podczas Sydney Royal Easter Show w Australii doszło do skandalicznego zdarzenia. Pewien chłopiec nie został prawidłowo zapięty na jednej z atrakcji i o mały włos z niej nie wypadł. Do sieci trafiła fotografia, na której widać przerażone dziecko.

Zapomnieli go zapiąć? Horror w parku rozrywki
Zabezpieczenie na jednym z siedzeń było odpięte (Reddit)

O skandalu zrobiło się głośno 10 kwietnia. To właśnie wtedy na Reddicie została opublikowana fotografia przedstawiająca chłopca, który nie był zabezpieczony podczas korzystania z jednej z przejażdżek. Na zdjęciu wyraźnie widać odstający element, który chronił przed wypadnięciem innych uczestników. Do skandalu doszło podczas Sydney Royal Easter Show w Australii.

Głos w sprawie zabrała matka chłopca. Według Sky Boustani Curtis pracownicy obsługujący przejażdżkę niewiele zrobili poza jej zatrzymaniem. Operatorka zastopowała w porę urządzenie, jednak nawet nie wyszła ze swojej budki. Według relacji świadków kobieta nie widziała nawet, że Tristan jest odpięty. Uświadomić jej to miały dopiero krzyki świadków. Dziecko mogło bezpiecznie zejść z wysokości na ziemię tylko dzięki uprzejmości przypadkowego mężczyzny.

Sky Boustani Curtis złożyła zażalenie do zarządzających atrakcjami. Według matki nikt z obsługi nie wyraził żalu w związku z zaistniałą sytuacją. Fakt ten wywołał oburzenie kobiety.

Obsługa wieży swobodnego spadania nie zadbała o dopełnienie standardów bezpieczeństwa. Upadek ze szczytu przejażdżki zapewne skutkowałby śmiercią.

Sydney Royal Easter Show wydało oświadczenie kilka godzin po zdarzeniu. Zarządzający atrakcjami zapewnili, że bezpieczeństwo gości jest dla nich najważniejsze. Poinformowano również o zamknięciu przejażdżki do czasu przeprowadzenia kompleksowego badania serwisowego.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić