Ignat Artiomienko nie żyje. Wyciął Putinowi wroga

Ignat Artiomienko zmarł wieku 96 lat. Były czerwonoarmista i weteran II wojny światowej w ostatnich latach ściągnął na siebie uwagę całej Rosji. Wziął udział w kampanii promującej referendum konstytucyjne, które dało Władimirowi Putinowi jeszcze większą władzę. Później na jego wniosek skazany został opozycjonista Aleksiej Nawalny.

Ignat Artiomienko nie żyje. Wyciął Putinowi wroga
Ignat Artiomienko nie żyje. Kadr ze spotu promującego referendum konstytucyjne w Rosji (YouTube)

Ignat Artiomienko nie żyje. Były czerwonoarmista miał 96 lat. Był wielokrotnie odznaczany przez radzieckie i rosyjskie władze. Wyrażał poparcie dla urzędującego prezydenta Władimira Putina. Nie szczędził również słów krytyki jego przeciwnikom politycznym.

Zmarł Ignat Artiomienko, weteran II wojny światowej, na którego wniosek został skazany Aleksiej Nawalny. Artiomienko wziął udział w filmie promującym referendum konstytucyjne Putina. Nawalny nazwał uczestników klipu "ludźmi bez sumienia" i "zdrajcami" - podaje "NEXTA" na Twitterze.

Ignat Artiomienko był rzekomo urażony ostrymi słowami Aleksieja Nawalnego. Weteran twierdził, że opozycjonista naruszył jego dobre imię. Nie widział jednak nic złego w swoim udziale w kampanii na rzecz zmiany rosyjskiej konstytucji.

W referendum, które gwarantowało Putinowi umocnienie władzy, przeszło 78 proc. wyborców zagłosowało za zmianami. Tak przynajmniej wynika z oficjalnych danych.

Aleksiej Nawalny za krytykę pod adresem Ignata Artiomienko został skazany prawomocnym wyrokiem przez moskiewski sąd.

Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić