aktualizacja 

Igor Girkin dołączył do rosyjskiej armii. Sam to potwierdza

Były oficer rosyjskich służb specjalnych i lider donieckich bojowników Igor Girkin dołączył do rosyjskiej armii na Ukrainie. W mediach pojawiły się zdjęcia, które to potwierdzają. Za schwytanie Girkina obiecano już dziesiątki tysięcy dolarów.

Igor Girkin dołączył do rosyjskiej armii. Sam to potwierdza
Igor Girkin jest w armii. (Telegram)

Igor Striełkow Girkin potwierdził, że dołączył do armii rosyjskiej w Ukrainie. Na swoim kanale na Telegramie napisał, że od 14 października "jest w wojsku". W mediach pojawiły się także zdjęcia, które potwierdzają te doniesienia.

Girkin w rosyjskiej armii

Podejrzenia, że dołączył do armii, pojawiły się już na początku października, kiedy Girkin przestał zamieszczać posty w mediach społecznościowych. Niedługo później jego żona Miroslawa Reginska opublikowała na VKontakte wspólne zdjęcie, na którym Girkin jest ubrany w wojskową kurtkę. Na pytanie, gdzie jest Girkin i czy dobrze się czuje, odpowiedziała, że wszystko jest w porządku i wkrótce się odezwie.

Ukraiński aktywista Serhij Sternenko obiecał, że przekaże 10 tys. dolarów ze swoich każdemu, kto złapie Girkina do niewoli. Lider grupy Antibodies Taras Topolia dołączył do tej akcji i zapowiedział, że dołoży kolejne 10 tys. dolarów. Kolejne 10 tys. obiecał pisarz Walery Markus, Serhij Stachovski oraz przewodniczący Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhij Haidai - każdy oferuje 10 tys. dolarów.

Główny departament wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy również obiecał nagrodę. Zamierza przekazać 100 tys. dolarów za schwytanie Igora Girkina. W niedzielę 16 października wydano w tej sprawie komunikat.

Jak wiadomo, jeden z najbardziej znanych terrorystów rosyjskich postanowił wznowić swój udział w wojnie przeciwko naszemu państwu. Igor Girkin (Striełkow) jest terrorystą rosyjskim, byłym tzw. ministrem obrony Donieckiej Republiki Ludowej (DRL). Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i Prokuratura Generalna wszczęły przeciwko Girkinowi kilka spraw dotyczących działalności terrorystycznej, zabójstw i naruszenia suwerenności państwowej - przekazano w komunikacie.
Zobacz także: "Moskwa chce eksterminacji". NATO przed decyzją
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić