o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Sonia Stępień
|

Ile pieniędzy za rządów PiS otrzymał o. Rydzyk? Kwota powala

101
Podziel się

W czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości resorty i instytucje państwowe przekazały o. Tadeuszowi Rydzykowi olbrzymie ilości pieniędzy, głównie z kieszeni podatników. Dziennikarze OKO.press szacują kwotę na łącznie ponad 325 mln zł. Przodownikiem w tej kwestii jest ministerstwo kultury.

Ile pieniędzy za rządów PiS otrzymał o. Rydzyk? Kwota powala
Obliczono, ile pieniędzy za rządów PiS otrzymał o. Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)
bErmILjF

Dotacje od państwa płynące na poczet podmiotów zarządzanych przez o. Rydzyka wciąż rosną. Wydatkom jak co roku przyjrzał się portal OKO.press. Z szacunków dziennikarzy wynika, że do końca 2020 roku ministerstwa i fundusze państwowe przekazały wszystkim biznesom i fundacjom redemptorysty przynajmniej 325 034 641 zł.

Wsparcie państwa dla o. Rydzyka

Nie wszystkie wydatki są jednak jawne, co oznacza, że rzeczywista kwota może być nawet wyższa. Datki wzrosły znacznie od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych. Do maja 2018 toruński duchowny otrzymał od PiS 81 mln zł, w 2019 r. kwota urosła do 214 mln.

bErmILjH

Najwięcej pieniędzy otrzymało muzeum Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki wyniosły ponad 184 mln zł. Na drugim miejscu, z kwotą ponad 67 mln, uplasowała Fundacja Lux Veritatis, czyli właściciel TV Trwam. Na datki te złożył się cały szereg ministerstw i instytucji państwowych.

Ponad 46 mln dostała Spółka Geotermia Toruń, której głównym udziałowcem jest fundacja Lux Veritatis. Za rządów PiS Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała natomiast ponad 23 mln. Na pomoc mogły liczyć też związane z Rydzykiem spółki Bonum, który otrzymał niecały milion i Spes, czyli wydawca Naszego Dziennika, ze wparciem w kwocie prawie 2 mln.

bErmILjN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErmILki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
asdasdasd
4 miesiące temu
Obajtek moze i Rydzyk tez moze, i to LEGALNIE ! tylko wy nie mozecie dostac takiego dofinansowania.
pawel
4 miesiące temu
a było by za te pieniądze wyrzucone w błoto 100 małych basenów na wsi ...
Goldengecko
4 miesiące temu
"Dobra zmiana nabiera nowego znaczenia"
bErmILkj
Goldengecko
4 miesiące temu
A na sprawdzenie czy Amantadyna zwalcza korona Wirusa marne 6,5 MLN
Max
4 miesiące temu
podsumujmy!325 mln.(szacowane od instytucji państwowych) pieniądze przytulone na ochronę stoczni(ile tego było?) datki co miesięczne od rencistów,emerytów.Ciągłe apele Rydzyka o datki bo kończy się miesiąc a kasy brakuje.A tereny oddawane za bezcen.Czy długo jeszcze będziemy jak barany strzyżeni i nic z tym nie zrobimy???? Nie ważne czy PIS czy PO,jest nabrzmiała potrzeba rozliczenia ludzi rozdających nasze pieniądze w ten sposób. Jak dzisiaj wygląda służba zdrowia,transport medyczny,inne nie dofinansowane służby społeczne.Czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek.Czy dalej będziemy głosować na tych panów,a potem narzekać.Ehhhhh
RTE
4 miesiące temu
A co powiedział Jezus na temat stosunku duchownych do pieniędzy ? Ewangelia Mateusza rozdział 6 werset 24 : „Nikt nie może być niewolnikiem dwóch panów, bo albo jednego będzie nienawidzić, a drugiego kochać, albo do jednego przylgnie, a drugim wzgardzi. Nie możecie być niewolnikami Boga i Pieniądza.” A co powiedział Jezus na temat udziału duchownych w polityce ? Ewangelia Jana rozdział 18 werset 36 : „36 Jezus odpowiedział: „Moje Królestwo nie jest częścią tego świata. Gdyby było jego częścią, moi słudzy walczyliby, żebym nie został wydany Żydom. Ale moje Królestwo nie jest stąd”.
antypisior
4 miesiące temu
Bo mu się należy! Święty Ojciec Tadeusz Rydzyk jest następcą Boga na ziemi i jemu należy się wszystko. Jest chodzącą świętością i należą mu się honory boskie, bo od niego zależy zbawienie całej ludzkości. Gdyby nie on, to świat już dawno by zginął. Nawet pandemia się go nie ima, bo przecież żadne bóstwo nigdy nie choruje. Nasza ukochana katolicka władza już dawno to zrozumiała i dlatego wali w tę chodzącą boskość tyle kasy.
Kostucha
4 miesiące temu
Memento Mori Don Taddeo
polak 1974
4 miesiące temu
Teraz już wiem po co NOWY ŁAD
Kapral
4 miesiące temu
Rydzyk na pewno dostał więcej pieniędzy od Kaczora niż wojsko !! Rydzyk jeździ limuzynami nowej generacji a wojsko wysłużonymi Radzieckimi złomami
analiza
4 miesiące temu
Błędy rządzących, wydają na myśliwce, nowe czołgi i zbrojenia, a tu niewidzialny wróg covid, pokazał jak wydolne są państwa, W zdrowym ciele zdrowy duch, wiec ten cały wojskowy złom bez człowieka nic nie jest wart.
Ratownik medy...
4 miesiące temu
To ponad 800 (OSIEMSET !!!)super nowoczesnych , wyposażonych i wypasionych karetek pogotowia. Wszystkie kwoty jakie pizdziory dają na kler trzeba przeliczać w taki sposób , wtedy może większa część społeczeństwa zrozumie że mamy problem.
bumerang
4 miesiące temu
RYDZYK TO KOMUNA.Manipuluje ludżmi jak KGB.
bErmILkb
Wilga
4 miesiące temu
A ile na prawdę?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić