Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Gorąco u Moniki Olejnik. Rozmowa gości szybko zeszła na ojca Rydzyka

7
Podziel się:

W programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" starli się wiceminister sprawiedliwości Michał Woś i Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej. Najbardziej emocjonującym tematem spotkania była decyzja Watykanu o ukaraniu dwóch polskich duchownych. Padły gorzkie słowa pod adresem o. Rydzyka.

Gorąco u Moniki Olejnik. Rozmowa gości szybko zeszła na ojca Rydzyka
(Getty Images)

W głośnej ostatnio sprawie watykańskiej kary, goście Moniki Olejnik znaleźli się po dwóch stronach barykady. Przypomnijmy, że papież ukarał bp. Głódzia i bp. Janiaka za tuszowanie nadużyć seksualnych wśród księży. Decyzją papieża duchowni mają zamieszkać poza swoimi diecezjami. Posłanka Nowacka uważa, że kara jest niewspółmierna do czynu.

Jak usłyszałam, że Watykan podjął decyzję o ukaraniu tych panów, którzy ukrywali pedofilię w Kościele, to się ucieszyłam. Okazało się, że to tylko symboliczne. To przeniesienie z pałacu do pałacu - powiedziała na antenie TVN24

Woś natomiast wypowiedział się w sprawie w sposób dyplomatyczny:

Nie jestem papieżem. To prawo i postępowanie kościelne. Szczegółów nie znamy. To nie jest przeniesienie z parafii na parafie. To dwóch emerytowanych arcybiskupów, którzy w swoich diecezjach nie będą pełnić swoich funkcji. To pokazuje, że procedury kościelne w końcu zadziałały.

O. Rydzyk zrugany przez posłankę KO

Prowadząca program Monika Olejnik wspomniała, że ojciec Tadeusz Rydzyk swego czasu ochraniał ukaranych duchownych. Podburzona posłanka nie pozostawiła tej okoliczności bez komentarza:

Pan Rydzyk wielokrotnie chronił księży, wspierał ich. Przypomnę niesławną uroczystość, czyli urodziny Radia Maryja, gdzie pan Rydzyk mówił, że każdemu zdarza się grzeszyć. Pan tam był. Nie wstyd panu? - Nowacka zapytała ministra

Woś zasugerował, że informacje na temat wspomnianej przez Nowacką uroczyści zostały zmanipulowane

Ojciec Tadeusz Rydzyk przeprosił za te słowa. Pani poseł, proszę bić się we własne piersi. (…) Media zrobiły wielka burze, że niby po tych słowach był oklaski. Nie było oklasków. Ksiądz dyrektor przeprosił - powiedział Woś
Pedofilię trzeba gorącym żelazem wypalać i wypalać praktyki, które powodują, że są tuszowane. (…) Rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił wielokrotnie więcej niż inne ekipy, chociażby zaostrzając prawo karne - dodał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Gringo
rok temu
Przestałem oglądać program Olejnik.Kropka nad i prowadzona jest nieprofesjonalnie, dobór rozmówców zawsze prowadzi do karczemnych zachowań nad którymi prowadząca zupełnie nie panuje.
JóziÓ
rok temu
"Ksiądz dyrektor przeprosił - powiedział Woś""--aale słowa poszły w świat!te wytłumaczenie zostało "odpowiednio"zinterpretowane przez zainteresowane osoby.Z tymi przeprosinami,to tak jakbym,ja wydłubał panu oko ii póżniej przeprosił pod przymusem.Aaale oka nie będzie.I co warte byłyby te przeprosiny?skoro zostałby pan kaleką.
Eldi
rok temu
Agent Rydzyk jest nie do ruszenia tak jak i agent Antonio dezerter smoleński.
Jak zwykle.
rok temu
Przeniesienie do innej parafii. A muchomor? No cóż... zioberko za rączkę i tralalala (co widać było na załączonym obrazku).
FizyczkaZkoni...
rok temu
Kochajcie Tadeusa, bo nikt go nie rusa.
kiedy
rok temu
Kiedy w końcu pogonią tego polskiego "Midasa"?
Paulus
rok temu
Jakiego OJCA...??? Przeciez "oni" nie moga miec dzieci...oficjalnie...!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić