Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
HNM
|

Jednym zdaniem. Biedroń podał, ile zebrała WOŚP i zadrwił z PiS

78
Podziel się:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wielkimi krokami zbliża się do 29. finału. Jaką kwotę zebrano do tej pory na rzecz "orkiestry"? Informuje Robert Biedroń, który użył do tego znanego z popularnych memów przelicznika.

Jednym zdaniem. Biedroń podał, ile zebrała WOŚP i zadrwił z PiS
Biedroń poinformował o zebranej kwocie dla WOŚP. W swoim stylu... (Getty Images, AKPA)

Robert Biedroń znany jest ze swoich humorystycznych komentarzy, które często wymierzone są w polityków z prawicy. Tym razem odniósł się do popularnych memów z 2020 roku, których bohaterem był Jacek Sasin.

Z pewnością wielu internautów zna głośną sprawę, którą rozpoczęło PWN, w związku z Młodzieżowym Słowem Roku 2020. Nieoficjalnie okazało się, że słowem, które wygrało, było nazwisko Jacka Sasina, o czym wydawnictwo poinformowało w sposób politycznie poprawny, mówiąc jedynie, że słowo nie zostanie uznane, bo należy do pewnego polityka, którego nazwisko rozpoczyna się na literę "s".

Młodzież często mówiąc o wielkich pieniądzach w 2020 roku, przeliczała je właśnie na "Sasiny". "Jeden Sasin" to 70 mln zł. Komentując np. transfery piłkarskie, mówiono o kwotach "pół Sasina" czy "ćwierć Sasina" za piłkarza "x".

Przelicznik wg stawki "Sasina" znany jest dobrze także przedstawicielowi lewicy - Robertowi Biedroniowi. Polityk, komentując sytuację związaną z datkami zbieranymi przez WOŚP na 29. finale fundacji, poinformował o kwocie, jaka została już zebrana. Ogłosił, że to "pół Sasina"!

Internauci nie kryli rozbawienia komentarzem polityka lewicy. Pojawiły się także inne przeliczniki, m.in. "pół Rydzyka".

Może jutro będzie pół Rydzyka! - śmieje się użytkownik Twittera.
Rozbijmy bank Sasina - czytamy.
Oby chociaż jeden Sasin się zebrał w tym roku - komentuje ktoś inny.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
Goldengecko
11 miesięcy temu
To za rok podadzą zamiast TVP dostała 2 MLD złotych to napiszą że dostała 28,5 Sasina
sas
11 miesięcy temu
czy prawica to lewica?
Paweł
12 miesięcy temu
Biedron, ty wiesz co!
Reee
12 miesięcy temu
Moźe tak skupić się na przekrętach Rydzyka? Bo z Owsiaka korzystają ludzie a Rydzyk nasze pieniądze kradnie dla siebie!! To subtelna różnica!!!! PiS jest wściekły że nie kładzie łapy na na tych pieniądzach bo mieliby na swoje premie na TVP i Rydzyka a tak zakupiony zostanie sprzęt do szpitali bo rząd ma w du..... Twoje zdrowie!!!
prezes
12 miesięcy temu
biedroń a ile twój chłopak zebrał?
kod
12 miesięcy temu
wosp super kij w oko dziennikarzom krytykujacym takim jak krzychu z poznania
bibliamowi
12 miesięcy temu
Naród polski w większości lubuje się w mistycznych rytuałach bałwochwalczych będących przestępstwem prawa Bożego "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" -ks.Wyjścia 20,4.5 (amputowane przez kościół z dekalogu), więc demony mogą chronić swoje marionetki przed ludzką sprawiedliwością póki naród nie otrzeźwieje z bałwochwalstwa
ciekawski
12 miesięcy temu
a 1 biedronka to ile z unijnej kasy nas kosztuje
Misia
12 miesięcy temu
Nareszcie cieszę się, że chociaż niewielu ludzi poznało obłudę i przekręty Owsiaka
Limciu
12 miesięcy temu
Nazwę waluty pisze się z małej litery. Powinno być": pół sasina. Biedroń nie zna się na ortografii.
RobRoy
12 miesięcy temu
Dostaję mdłości jak słyszę o tym "sukcesie WOŚP". Chyba nie zdajecie sobie sprawy jakie miliardy wpychane są w służbę zdrowia. A to dale tylko czarna dziura gdzie wszystko ginie. Ile byśmy nie wpakowali.
rydzyk
12 miesięcy temu
Ja też zbieram na szczytny cel i bieduję.
Xxl
12 miesięcy temu
Ten to tylko może
Jerry
12 miesięcy temu
Do Poli .K Ubolewam nad Twoim rozumowaniem. Udowodnij Polo.K, że Owsiak coś ukradł a potem pisz swoje pskarżenia. Prawdą jest, że sprzęt jest zainstalowany w szpitalach, które wybudowało państwo, ale pamiętaj Polo.K, że te pieniądze to też były z naszych podatków. Twoje rozumowanie to niby państwo czyli rząd? Rząd tylko wydaje nasze pieniądze, również Twoje. I ja mam pretensje, że rząd je wydaje źle! Wydaje źle na wybory pocztowe, na zakup złych respiratorów, złych maseczek itd itd. A teraz jeszcze "rząd" i panowie w czarnych sukienkach zrobili zamach na nasze żony, córki, wnuczki! Obrońcy życia poczętego? A gdzie w Ewangelii jest napisane od jakiego momentu rozpoczyna się życie? A gdzie jest "rząd" i opieka nad urodzonymi i niepełnosprawnymi, którzy nie potrafią sami żyć? To właśnie Owsiak i my pomagamy tam, gdzie rząd odwraca się i udaje, że nie ma problemu. Brawo Owsiak!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić